Data publikacji:

Dlaczego warto stosować wcierki do włosów?

Autor: Joanna Stanuch

Marzą ci się piękne, długie włosy, lecz wszystkie dotychczas wypróbowane zabiegi nie przynoszą rezultatów? Zapewne nie poznałaś się jeszcze na znakomitych właściwościach wcierek do włosów – kosmetyków starych jak świat, a jednocześnie gwarantujących błyskawiczne efekty.

Czym są wcierki do włosów?

Wcierki możemy określić jako specyficzny rodzaj odżywek do włosów i skóry głowy. Charakteryzują się bardzo rzadką, wręcz wodnistą konsystencją, a także składem, w którym przeważają przede wszystkim zioła. Po tego rodzaju rozwiązanie sięgały już nasze babki, chcąc cieszyć się pięknymi włosami, ale także w celu zwalczenia rozmaitych problemów.

Jak poprawnie stosować wcierkę?

Jak sama nazwa sugeruje, wcierkę należy zaaplikować bezpośrednio na skórę głowy i dokładnie wetrzeć opuszkami palców, wykonując delikatny masaż skalpu. Najwygodniejsze w użyciu są wcierki z aplikatorem lub pompką, jednak możemy stosować je także z pomocą pipety lub strzykawki bez igły.

Warto wspomnieć, że jak w przypadku wszystkich zabiegów, stosowanie wcierek wymaga regularności – sięgaj po nie codziennie przez co najmniej 3 tygodnie, aby móc spodziewać się oczekiwanych rezultatów. Pamiętaj, że im częściej będziesz sięgać po wcierkę, tym wcześniej pojawią się efekty zabiegu.

Jeśli chodzi o metody stosowania wcierek, wśród najpopularniejszych wyróżniamy dwie: około 2h przed myciem włosów lub bezpośrednio po ich umyciu i delikatnym osuszeniu.

Więcej

Czy wcierka jest dla mnie?

Wcierki z reguły nadają się do wszystkich rodzajów włosów. W szczególności powinny sięgnąć po nie te kobiety, które chcą:

 • Przyspieszyć wzrost włosa
 • Wzmocnić włosy i nadać im gęstości
 • Pozbyć się problemu wypadania włosów
 • Wyleczyć łupież
 • Zwalczyć nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy
 • Wcieranie odżywki w skórę głowy jest także doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji włosów dla pań, które nie borykają się z większymi problemami. Wcierki są bowiem świetną metodą na „uodpornienie” włosa na działanie różnych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV.

  Efekty stosowania

  Regularne stosowanie wcierek powinno przynieść nam szybkie, zadowalające efekty. Już po 3 tygodniach zauważysz szybszy wzrost włosa a także pojawienie się nowych włosków, tzw. baby hair.

  Dobroczynny wpływ wcierek na włosy wynika przede wszystkim z odżywienia, któremu poddane zostają bezpośrednio cebulki. Masaż połączony z aplikacją substancji odżywczych sprawia, że poprawia się ukrwienie skóry, a co za tym idzie - włosy rosną szybciej, są mocniejsze i bardziej lśniące. Ziołowe ekstrakty dodatkowo doskonale koją skalp, eliminując łupież czy też nadmierną produkcję łoju.

  biceps-ua.com

  https://farm-pump-ua.com/

  retractable baby gate