Data publikacji:

Dlaczego warto trenować zumbę?

Autor: Joanna Stanuch

Przyznaję – uległam modzie na zumbę i bynajmniej, nie żałuję! To jedno z moich najlepszych, sportowych odkryć w ostatnim czasie. Dziś postaram się Was przekonać, że trenowanie zumby (zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym) może przynieść naprawdę spektakularne korzyści dla ciała i umysłu.

Chociaż ostrożnie podchodzę do trendów w sporcie, moda na zumbowanie od razu przykuła moją uwagę. Jako, że przez kilka dobrych lat regularnie miałam do czynienia z fitnessem, połączenie aerobiku i kompilacji tańców latynoamerykańskich wydało mi się bardzo interesujące.

Swoją przygodę z zumbą rozpoczęłam od samodzielnych prób w domu, oglądając filmiki instruktażowe. W sieci znajdziecie mnóstwo pomocy, które pozwolą Wam szybko zapoznać się z podstawami – to naprawdę proste!

Źródło: Youtube

Gdy poczułam się pewniej w podstawowych krokach, zaczęłam uczęszczać regularnie na zajęcia z zumby w moim ulubionym klubie fitness :-) odtąd taniec co najmniej raz w tygodniu stał się dla mnie nienaruszalnym rytuałem.

Chciałabym Was gorąco zachęcić do wypróbowania tej formy aktywności. Zwłaszcza jesienią i zimą może okazać się ona bardzo przydatna, gdyż:

 • Zumba jest bardzo energiczna, dzięki czemu pozwala na spalanie zbędnych kalorii w ekspresowym czasie;
 • Poprawia poczucie rytmu i koordynację ruchową. Jestem tego żywym przykładem - jako osoba, która nigdy w życiu niczego nie tańczyła, z treningu na trening radzę sobie coraz lepiej!
 • Nasz sposób poruszania stanie się bardziej zmysłowy i kobiecy;
 • Niesamowicie poprawia nastrój :-)
 • Oczywiście, do wygodnego ćwiczenia przydadzą się wam odpowiednie ubrania. Zanim zaczniecie przygodę z zumbą, polecam Wam skompletować swój niezbędnik:

 • SPODNIE NIKE AVANT MOVE MEZZO CAPRI 629147-259 - Wygodne, luźne spodnie pozwalają na swobodę ruchów.
 • SPAIO KOSZULKA SPORTOWA DAMSKA FITNESS RÓŻOWY L/XL - Dopasowana koszulka wykonana z termoaktywnego materiału utrzymuje skórę suchą, dając nam większy komfort.
 • DECATHLON DOMYOS BUTY 360 STREET DO FITNESSU CZARNY - Wiadomo, bez porządnych butów ani rusz! Zwłaszcza w tak dynamicznej aktywności jak zumba polecam wam zwracać uwagę na to, aby buty dobrze stabilizowały kostkę i były zwyczajnie wygodne.
 • Miałyście do czynienia z zumbą? A może macie inne, taneczne doświadczenia, którymi chciałybyście się podzielić? :-)

  виагра таблетки 50 мг цена

  сиалис продажа

  сиалис эффект