Data publikacji:

Domowe sposoby na ból gardła – płukanki ziołowe

Autor: Sylwia Stwora

Nieprzyjemne drapanie w gardle i trudności w przełykaniu nie muszą uprzykrzać nam życia. W łagodzeniu bólu pomogą płukanki ziołowe. Podpowiadamy, jak bez problemu zrobić je w domu.

Dzięki płukankom ziołowym nie tylko usuniesz bakterie oraz drobnoustroje odpowiedzialne za infekcje i odkazisz jamę ustną, ale także złagodzisz, albo całkowicie zwalczysz stan zapalny. Jedną z najpopularniejszych płukanek ziołowych jest połączenie wody z szałwią. Do szklanki z gorącą wodą wsyp 1 łyżkę stołową suszonych liści szałwii i parz przez 20 minut. Poczekaj aż ostygnie do temperatury ciała. Następnie przecedź odwar i płucz nim gardło 2 razy dziennie.

Ulgę przyniesie płukanka z suszonych lub świeżych liści tymianku. Łyżkę wybranej wersji zioła zalej wrzątkiem i odstaw na 10 minut. Stosuj 2-3 razy dziennie. Pomoże także odwar z liści orzecha włoskiego, babki lancetowatej i rumianku. Wrzącą wodą zalej po 10 gram każdego z nich, odczekaj 20 minut i przepłucz kilka razy gardło. Kurację powtórz 3 razy w ciągu dnia.

Szybkim i skutecznym sposobem na ból gardła jest również płukanka przygotowana z rzepiku. 4 łyżki zioła zalej 2 szklankami ciepłej wody i gotuj przez 10 minut. Odstaw na 20 minut i ciepłym odwarem przepłucz gardło. Skutecznie ból złagodzi także przepłukanie gardła naparem z herbatki ziołowej w formie torebek.

Jeśli nie masz pod ręką ziół ani herbatek, w szklance wody rozpuść po łyżeczce soli i sody oczyszczonej. Pierwsza działa antybakteryjnie, druga – ma właściwości ściągające. Zabieg powtarzaj co 2-3 godziny.

Pamiętaj, aby płucząc gardło nie nabierać zbyt dużo mieszanki do ust, nie trzymać jej zbyt długo, ani też nie połykać, tylko wypluć.

best free hentai games

czechhunter

ogitsfresh.com/wp-includes/silver-dollar-city-rides-open-at-christmas/nationwide-coin-and-bullion-reserve.php