Data publikacji:

European Cycling Challenge - Europejskie Wyzwanie Rowerowe

Autor: Paulina

Które miasto jest rowerową stolicą Europy? Amsterdam? A może Berlin? To Ty zadecydujesz, kręcąc kilometry dla swojej miejscowości! Weź udział w Europejskim Wyzwaniu Rowerowym! Masz czas do końca maja. My już kręcimy, a Ty? Podejmujesz wyzwanie?

Źródło: materiały prasowe

Europejskie Wyzwanie Rowerowe (European Cycling Challenge, ECC2015) to inicjatywa promująca rower jako najwygodniejszy, ekologiczny i najzdrowszy środek miejskiego transportu. Świetna okazja do zmiany nawyków i przesiadki z samochodu i autobusu na dwa kółka. Co roku europejskie drużyny europejskich miast rywalizują ze sobą o tytuł Rowerowej Stolicy Europy. Każdy kilometr pokonany rowerem w granicach miejscowości wpływa na pozycję drużyny w rankingu.

W tegorocznej edycji do wyzwania przystąpiło pięć polskich aglomeracji: Bern, Łódź, Warszawa, Gdynia i Gdańsk. Już teraz nasi rowerzyści wzięli ranking szturmem, przejmując trzy pierwsze miejsca! Gdańsk, Bern i Warszawa to obecni faworyci ECC2015! Gdańsk zajmuje pierwsze miejsce z ponad 150 tys. kilometrami! Bern ściga go z wynikiem ponad 120 tys. kilometrów. Warszawa powoli podjeżdża pod górkę: Stolica zamyka pierwszą trójkę ze znacznie niższym rezultatem (jedynie ok. 76 tys. km).

Źródło: materiały prasowe

Jak wziąć udział?

Europejskie Wyzwanie Rowerowe trwa przez cały maj (1-31.05.2015). W tym czasie każdy rowerzysta, który przemieszcza się swoim jednośladem w granicach danego miasta może zgłosić swój udział. Rejestracja uczestników, a później "kręcenie" kilometrów odbywa się za pośrednictwem specjalnej mobilnej aplikacji Cycling365 (dostępnej na Androida, Windows Phona i iOS). Rowerzysta może dopisać się tylko do jednej drużyny. Wszystkie wyjeżdżone przez niego kilometry zasilą jej konto.

Macie jeszcze ponad dwa tygodnie! Wskakujcie na swoje dwa kółka i dołączcie do drużyny z Waszych miast! Kręcie kilometry i pokażcie siłę rowerzystów. My już kręcimy! A Wy? Podejmujecie wyzwanie?

Więcej informacji o ECC2015 oraz aplikacji znajdziecie na stronie / oraz pod hashtagiem #ecc2015eu.

http://babyforyou.org

сиалис интернет аптека

http://www.progressive.ua