Data publikacji:

Filtry SPF - sprzymierzeńcy młodej skóry

Autor: Joanna Stanuch

Jednym z najczęściej powtarzanych mitów na temat ochrony przeciwsłonecznej jest ten, który mówi o jej konieczności wyłącznie w okresie letnim. Tymczasem, nasza cera jest narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych przez cały rok! Zwłaszcza teraz, gdy słońce daje znać o sobie coraz intensywniej, warto zaprzyjaźnić się z kosmetykami z ochroną SPF na co dzień.

Czym właściwie są filtry przeciwsłoneczne?

Filtry to nic innego, jak związki chemiczne mające na celu chronić skórę przed działaniem światła słonecznego. W kosmetyce wyróżniamy filtry absorbujące energię słoneczną oraz te, które uniemożliwiają jej przepuszczanie do skóry (ich działanie można porównać do odbijania światła przez lustro).

Dlaczego warto używać kosmetyków z SPF na co dzień?

O ile przez większość roku w naszym klimacie skóra ciała raczej jest zakryta odzieżą, o tyle twarz stale pozostaje po działaniem promieniowana słonecznego – zarówno latem jak i zimą, w różnym natężeniu. I choć opalenizna wielu z nas nadal kojarzy się z atrakcyjnym wyglądem, to niestety – jest ona jednym z głównych czynników sprzyjających starzeniu się skóry. Mimo, że mnóstwo kosmetyków kolorowych (np. podkłady czy pudry) obecnie posiadają filtry UV, ich działanie nie może równać się z efektami oferowanymi przez kremy, które na naszej skórze utrzymują się znacznie trwalej.

Więcej

Kremy z filtrami, poza ochroną przez fotostarzeniem zapewniają nam także mniejsze prawdopodobieństwo powstawania posłonecznych przebarwień. Stosowanie tego rodzaju kosmetyków poleca się przede wszystkim posiadaczkom jasnej karnacji  i wrażliwej na działanie promieni UV cery.

Ochrona przed UV i co jeszcze?

Obecnie kremy z zawartością filtrów SPF nie muszą oznaczać dla nas wyboru pomiędzy kosmetykiem chroniącym, a pielęgnującym. Możliwości jest ogrom – bez problemu znajdziemy kosmetyki z bardzo wysoką ochroną przed UV, dodatkowo działające matująco lub nawilżająco. W odróżnieniu od „pionierów”,  obecne kremy z filtrami nie muszą bielić skóry i wchodzić w niekorzystne interakcje z kosmetykami do makijażu.

www.cialis-viagra.com.ua/sialis-tadalafil/sialis-20-mg/sialis-super-aktiv-tadalista-super-active

https://pills24.com.ua

Виагра