Data publikacji:

Grażyna Wolszczak: Nienawidzę osobistych trenerów! (WYWIAD)

Autor: Justyna Mazur

Ciężko nie westchnąć z zachwytem, gdy się na nią patrzy. Naturalna, piękna, wyluzowana. No i ta figura! Gdyby choć jeszcze spędzała całe dnie na siłowni, a przed wyjściem z domu godzinami poprawiała w lustrze make-up...Ale nie! Jaki jest zatem przepis na sukces? Z aktorką Grażyną rozmawiała Justyna Mazur.

Powiedziała Pani, że niedawno skończyła 58 lat, ale czuje na 35. Młodość jest w głowie, a nie w dowodzie?

W którymś momencie po prostu przestałam liczyć. Oczywiście, od czasu do czasu sobie przypominam, ale rzadko. Urodziny od dawna ignoruję.

Podobno ma Pani dość odpowiadania na pytanie "Grażyna, jak Ty to robisz, że tak świetnie wyglądasz???". I że odpowiedź jest banalna i brzmi od lat tak samo - zdrowe żywienie, sport, pielęgnacja. Zacznijmy zatem od jedzenia. Gotuje Pani?

Mam sporo szczęścia w życiu - gotuje mój facet. Musi się nieźle nagimnastykować, bo niedawno zrobiłam badania na nietolerancję pokarmową i wyszło, że mam uczulenie na laktozę, gluten i i jajka. Okazało się, że z dotychczasowego menu niemal nic nie zostało. Trzeba było wymyślić wszystko od nowa. Zmieniliśmy całkowicie kuchnię.

Było ciężko?

Okazało się, że jest mnóstwo pysznych rzeczy, których do tej pory nie jadaliśmy. W ciągu niecałego roku schudłam, nie odchudzając się, 8,5 kg. Musiałam  przestawić myślenie o jedzeniu; początki mogą być trudne, ale dało się! Po wykonaniu testu odstawiłam wszystkie ciasta - bo zawierają i mleko, i jajka, i gluten, przestałam jeść też chleb - myślę, że właśnie stąd utrata wagi. W sklepach jest mnóstwo rzeczy bezglutenowych - ryż, kukurydza, kasza jaglana, kasza gryczana. Również w postaci pieczywa. Nie ma problemu z wyborem, nie ma problemu z zakupem.

No dobrze, ale co ze smakiem? Ja, jak eksperymentuję z różnymi mąkami bezglutenowymi, nie zawsze jestem zadowolona z efektu.

Rzeczywiście, różnie bywa. Ale są produkty naprawdę przepyszne - na przykład makaron ryżowy, który można kupić w kilku różnych postaciach

Co ze słodyczami?

Wegańskie. Od zawsze jestem fanem gorzkiej czekolady, dlatego oznajmiam - brownie bezglutenowe istnieje! I ono zaspakaja właściwie niemal całe moje zapotrzebowanie na słodkie. Gorzej jest z lodami, bo za sorbetami nie przepadam. Trudno, można bez nich żyć.

Grażyna Wolszczak jest ambasadorką marki Arkana; fot. materiały prasowe

Kuchnia wegańska jest imponująca. Nawet bezę można ubić - z wody po ciecierzycy.

To prawda. Mam parę punktów w Warszawie z wegańską kuchnią, moim ulubionym miejscem jest Ambasada na Foksal i cieszę się, że powstaje ich coraz więcej.

Cukier też zniknął z Waszego jadłospisu?

Bez przesady, wszystko jest dla ludzi! Ale rzeczywiście - kawę słodzę ksylitolem.

No to jak już Pani zje trochę cukru, to co - bieganie? Siłownia?

Na tym froncie jest zdecydowanie gorzej i odbywa się - jak u normalnego człowieka - zrywami. Postanawiam, zaczynam trenować, potem entuzjazm przechodzi, a w jego miejsce pojawiają się wyrzuty sumienia. I tak w koło.

Rozumiem, że osobistego trenera Pani nie ma.

O nie, nie. Nienawidzę osobistych trenerów, którzy stoją nade mną i dają wycisk! Ostatnio odkryłam spinning, niezmiennie kocham też jogę, która jest dobra na wszystko.

O nie, nie. Nienawidzę osobistych trenerów, którzy stoją nade mną i dają wycisk! Ostatnio odkryłam spinning, niezmiennie kocham też jogę, która jest dobra na wszystko.

I pozwala zachować młodość - podobnie, jak kosmetyki. Lubi je Pani? Dużo czasu spędza przed lustrem? Pewnie bez makijażu wyjść nie wypada...

Faktycznie, zawsze lekki musi być, ale nie zajmuje mi to dłużej niż 5 minut.

Na pielęgnację poświęca Pani więcej czasu?

Też zrywami. Ale nie mogę narzekać w tej kwestii - często odbieram telefony z różnych gabinetów i centrów spa z zaproszeniami i chętnie z nich korzystam.

Zdradzi Pani swoje domowe sposoby na jędrne udo i zdrowe włosy?

Ależ skąd! W domu nie jestem w stanie zrobić przysiadu, podobnie jest z mazidłami. Nawet jak kupuję jakieś maseczki, to je później wyrzucam, bo tracą termin ważności.

www.adulttorrent.org/details/sex_demon_queen

таблетки виагра

препараты для увеличения потенции у мужчин