Data publikacji:

Jagoda acai – fakty i mity

Autor: Sylwia Stwora

Jagoda acai staje się coraz popularniejszym składnikiem suplementów diet. Wokół niej narosło dużo mitów, dlatego zanim zdecydujemy się ją stosować przeczytajmy co jest prawdą, a co nie.

Jagody acai to owoce amazońskich drzew palmowych Euterpe oleracea. Zawierają dużą dawkę witamin, m.in. A, B1, E, C, a także fosfor, magnez i potas.

Jagoda acai wpływa korzystnie na wiele funkcji życiowych i na prawidłowe działanie naszych organów. Substancje wchodzące w jej skład obniżają ciśnienie krwi, a także poziom niebezpiecznego cholesterolu. Acai wzmacnia też naczynia krwionośne i obniża ich kruchość, co zmniejsza ryzyko uszkodzeń. Dzięki temu jagoda acai stanowi bardzo istotny składnik w profilaktyce schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Dodatkowo owoc ten szczególnie zalecany jest kobietom cierpiącym na silne bóle menstruacyjne, ponieważ zmniejsza ból spowodowany skurczami.

Jagoda acai znalazła zastosowanie przy odchudzaniu i oczyszczaniu organizmu. Dzięki swoim właściwościom przyspiesza metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej, jak również reguluje procesy trawienia i poziom cukrów w organizmie. Dodatkowo hamuje apetyt. Jagody acai umożliwiają oczyszczenie organizmu ze szkodliwych substancji dzięki wysokiej zawartości błonnika.

Jednak mitem jest stwierdzenie, że wystarczy włączyć suplement diety zawierający jagodę acai do jadłospisu, a efekty przyjdą same. Tak jak w przypadku każdej diety, osiągnięcie efektów wymaga zmiany nawyków żywieniowych i prowadzenia aktywnego trybu życia, jagoda może wyłącznie w tym pomóc.

Mitem jest także to, że jagoda acai zawiera dużo wapnia. Jak do tej pory nie zostały przeprowadzone żadne badania, które potwierdziłyby informację, że acai jest bogata w ten składnik. Podobnie z zawartością białka. Często można spotkać się z opiniami, że jagoda acai ma więcej białka niż kurze jajo, co nie jest prawdą.

Ponieważ jagoda acai jest jedną z roślin posiadających wiele antyoksydantów, uznaje się, że doskonale zwalcza niebezpieczne wolne rodniki. Warto jednak wiedzieć, że takie owoce jak rodzime wiśnie czy borówki zawierają większą dawkę przeciwutleniaczy aniżeli acai.

Предлагаем вам со скидкой https://buysteroids.in.ua в любом городе.
средство для потенции в домашних условиях

В интеренете нашел интересный веб сайт , он рассказывает про Тамоксифен.