Data publikacji:

Jak nie przytyć w święta?

Autor: Sylwia Stwora

Trzy dni bożonarodzeniowego biesiadowania mogą nas kosztować nawet 2-4 dodatkowe kilogramy, co oznacza, że nasze obwody zwiększą się o kilka centymetrów. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, na to, aby nie przytyć w święta i jednocześnie nie głodować.

Więcej

Zacznijmy od Wigilii. Często w ten dzień głodzimy się, mając w perspektywie uroczystą kolację składającą się z 12 potraw. To błąd, gdyż siadając do stołu o pustym żołądku łatwiej będzie nam zapomnieć o umiarze i zdrowym rozsądku. Aby tego uniknąć, należy w ciągu dnia zjeść 3-4 lekkie posiłki. Stosuj zasadę mniej a częściej. Nakładaj sobie małe porcje, jedz powoli i dokładnie przeżuwaj każdy kęs. W ten sposób będziesz mogła spróbować wszystkich potraw, a unikniesz przejedzenia. Pamiętaj, że mózg dopiero po 15 minutach odbiera sygnał, że zaczęłaś jeść.

Aby nie przytyć w święta, należy zadbać o odchudzenie potraw. Zamiast panierować mięso i ryby oraz smażyć je w głębokim tłuszczu, postaw na gotowanie na parze, grillowanie czy duszenie. Zrezygnuj z panierki oraz skórki. Staraj się nie sięgać po puste kalorie, które znajdziesz w napojach gazowanych, alkoholu, słonych przekąskach, sałatce z majonezem, rybie z panierką, śledziu w śmietanie lub oleju czy deserach. Zastąp majonez i śmietanę jogurtem naturalnym, a sól – świeżymi ziołami i przyprawami. Nie zabielaj śmietaną zup, a robiąc kapustę z grzybami zrezygnuj z zasmażki. Piekąc ciasta i ciasteczka, postaw na mąkę z pełnego przemiału, zamiast kremów wybierz galaretkę, masę serową lub świeże owoce, a cukier zastąp miodem. Zmniejsz też liczbę żółtek na rzecz białek. Unikaj polewania słodkości lukrem bądź czekoladą.

Nie zapominaj o piciu wody. Najlepiej będzie, jeśli na 15 minut przed posiłkiem wypijesz jej szklankę. W ten sposób zmniejszysz uczucie głodu, bo będziesz mieć wrażenie pełniejszego żołądka, a tym samym zjesz mniej. Woda pomoże oszukać głód, podobnie jak jedzenie na małym talerzyku.

Jeśli nie chcesz przytyć w święta, koniecznie zadbaj o odpowiednią dawkę ruchu nawet w formie 30-minutowego spaceru.

сиалис софт отзывы

http://steroid-pharm.com

https://steroid-pharm.com