Data publikacji:

Jak poprawnie wykonać taniec brzucha?

Autor: Sylwia Stwora

Taniec brzucha wydobywa i podkreśla największe walory kobiecości oraz jest świetnym sposobem na poprawę sylwetki, zwłaszcza uzyskanie talii osy i wzmocnienie mięśni kręgosłupa. Jednak, aby przyciągał męskie spojrzenia i faktycznie przynosił korzyści ciału, należy pamiętać o zasadach jego prawidłowego wykonania.

W tańcu brzucha największe znaczenie mają izolowane ruchy szyi, klatki piersiowej, brzucha i bioder połączone z ekspresyjną gestykulacją rąk oraz ruchami kręgosłupa przypominającymi poruszanie się węża. Najważniejszą kwestią w jego poprawnym wykonywaniu jest wypracowanie nawyku trzymania prawidłowej sylwetki. Gdy będziesz zaniedbywać ten element, zamiast przyjemności oraz korzyści płynących z tańca orientalnego, nabawisz się bólu kręgosłupa i szybko zniechęcisz do tej formy aktywności fizycznej. Na początku warto zatem pójść na kilka lekcji tańca brzucha pod okiem profesjonalnego instruktora.

Przede wszystkim musisz zapamiętać kilka podstawowych kwestii – powinnaś dbać o to, aby głowa była uniesiona do góry, plecy były proste, a łopatki ściągnięte, miednica ma być lekko wysunięta w przód, natomiast nogi lekko ugięte w kolanach. Zwracaj uwagę na to, aby nie wypinać pośladków w tył oraz nie pozwalać rękom na luźne zwisanie wzdłuż ciała czy opieranie ich na biodrach.

Początki nauki tańca brzucha wiążą się z opanowaniem kroku arabskiego. Polega on na tym, że w czasie gdy jedna noga i tułów pozostają w bezruchu, drugą stawiasz raz z przodu, raz z tyłu. Do tego możesz dodać ruch bioder – przy prawej nodze, do przodu wysuwasz prawe biodro i odwrotnie. Inną figurą potrzebną do opanowania prawidłowego wykonywania tańca brzucha są tzw. shimmy, czyli szybkie ruchy wprowadzające w potrząsanie i drżenie określone partie ciała – biust, brzuch i biodra.

Innym podstawowym ruchem są ósemki oparte na poruszaniu biodrami w pionie lub poziomie tak, aby ich ruch przypominał rysowanie cyfry „8”, a stopy nie odrywały się od podłoża. Wersja pionowa rozpoczyna się od prawego biodra, które od dołu do góry rysuje w powietrzu łuk i identycznie należy postąpić z lewą stroną. Natomiast ósemka pozioma, zwana też horyzontalną, staruje od przesunięcia biodra w bok, zrobienia tzw. twista i przesunięcia biodra na drugą stronę.

surrogacycmc.com/about_us/gestational-surrogacy

препарат варденафил

セクロスフィア