Data publikacji:

Jak poskromić apetyt w trakcie odchudzania?

Autor: Sylwia Stwora

Postanowiłaś ostro wziąć się za siebie i zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów, ale dotąd największym Twoim problemem jest ograniczenie jedzenia dużych porcji i tłustych potraw? Oto kilka sposobów na to, jak poskromić apetyt w trakcie odchudzania bez frustracji i napadów głodu, które zniweczyłyby Twoje postanowienie.

W oszukiwaniu głodu i przed wieczornym buszowaniem w lodówce uchroni Cię zjadanie małych, ale regularnych posiłków. Pozwoli to utrzymać insulinę na stałym poziomie. W ciągu dnia powinnaś dostarczać organizmowi 4-6 posiłków w maksymalnie 4-godzinnych odstępach czasu. Pamiętaj także o powolnym i dokładnym przeżuwaniu – sygnał o sytości dochodzi do mózgu dopiero po 20 minutach od rozpoczęcia posiłku.

Więcej

Sprzymierzeńcem w odchudzaniu i zapobieganiu napadom wilczego apetytu jest błonnik. Znajdziesz go w warzywach i owocach, a także pełnoziarnistym pieczywie, makaronach, kaszach, płatkach owsianych oraz otrębach. Na długo nasycą Cię także gęste koktajle z warzyw czy owoców na bazie chudego mleka, kefiru, maślanki lub jogurtu naturalnego z dodatkiem płatków owsianych oraz zupy w formie kremów.

W momencie kryzysu sięgnij po jabłko, które dzięki błonnikowi i wysokiej zawartości wody jest świetnym zapychaczem. Zaprzyjaźnij się także z siemieniem lnianym, które dodany do posiłku (1-2 łyżek) wypełni żołądek, przynosząc na długo uczucie sytości. Nie zapominaj także o jajkach i rybach, będących bogatym źródłem kwasów omega-3 odpowiedzialnych m.in. za sprawną przemianę materii.

Więcej

Uczucie głodu skutecznie poskromi picie dużej ilości wody niegazowanej, a także zielonej i czerwonej herbaty. Wodę najlepiej pić 15 minut przed posiłkiem, wtedy też zjesz mniej. W walce o smukłą sylwetkę bez napadów wilczego apetytu pomoże też odpowiednie rozplanowanie sobie zajęć, tak aby unikać momentów, w których w wyniku znudzenia będziesz bezczynnie siedzieć przed telewizorem czy komputerem.

Więcej

силденафил купить киев

sellmax.com.ua

долго не кончать