Data publikacji:

Jak powinna wyglądać dieta 30-latki

Autor: Sylwia Stwora

Po 30-tce tempo przemiany materii spada, a to sprawia, że utrzymanie szczupłej sylwetki wymaga od nas większej dyscypliny. Aby nie musieć martwić się o niedopinający się suwak od sukienki czy spodni, wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, na których opiera się dieta 30-latki.

Praca oraz rodzina, a w tym wychowanie dzieci i domowe obowiązki, to dwie płaszczyzny, które musi pogodzić ze sobą kobieta po 30-tce, dlatego zwykle żyje w ciągłym biegu. Z tym wiąże się stres, brak czasu na aktywność fizyczną oraz nieregularne posiłki. Na efekty złego odżywiania i biernego trybu życia długo nie trzeba czekać. Wolniejszy metabolizm sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej, zwłaszcza na brzuchu i w biodrach, a gdy pojawia się nadwaga czy otyłość zwykle zaczynamy odczuwać skutki takiego stylu życia w postaci problemów zdrowotnych.

Dieta 30-latki, która pomoże utrzymać sylwetkę w ryzach i dobre zdrowie powinna dostarczać ok. 2000 kcal dziennie, opierać się na niskotłuszczowych produktach oraz być uzupełniana regularną aktywnością fizyczną. Zamiast tłuszczów zwierzęcych sięgaj po roślinne. Zrezygnuj ze smażenia i duszenia, a częściej gotuj na parze i grilluj lub piecz w piekarniku bez dodatku tłuszczu. Ogranicz czerwone mięso na rzecz drobiu, tłustych ryb morskich i owoców morza, a białe pieczywo zamień na pełnoziarniste. Zadbaj o to, aby zjadać 0,5 kg warzyw i owoców w ciągu dnia, a pełnotłusty nabiał zastąp chudszymi odpowiednikami, które pomogą dostarczyć odpowiednie ilości wapnia i zmniejszą ryzyko osteoporozy.

W diecie 30-latki nie może zabraknąć witaminy A, C, E, witamin z rodziny B, a także cynku i miedzi, które pozwolą utrzymać w dobrej kondycji skórę, włosy i paznokcie. Jeśli masz wolną przemianę materii, uzupełnij menu o błonnik, który znajdziesz w warzywach i owocach, płatkach owsianych, soi oraz warzywach strączkowych. Koniecznie dostarczaj także kwas foliowy, zwłaszcza gdy planujesz dziecko, gdyż wspomaga on prawidłowy rozwój malca.

https://steroid-pharm.com

Augmenter le potentiel

www.vy-doctor.com.ua