Data publikacji:

Jak pozbyć się nadmiaru wody w organizmie?

Autor: Sylwia Stwora

Choć to podstawowy składnik naszego organizmu, jej nadmiar sprzyja powstawaniu obrzęków. Puchną zwłaszcza nogi. Równocześnie czujemy się ociężałe i obolałe. Najlepszym sposobem na to, aby pozbyć się nadmiaru wody w organizmie jest zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych.

Nadmiar wody w organizmie to problem, z którym kobiety najczęściej borykają się w przypadku stosowania środków antykoncepcyjnych, wahań hormonalnych, palenia papierosów czy picia dużych ilości alkoholu. Wystąpienie obrzęków związane jest też z fazami cyklu miesiączkowego, a także wysokimi temperaturami, np. długotrwałym opalaniem się czy częstymi wizytami na solarium. Dolegliwość, w czasie której pojawia się uczucie mrowienia i ciężkości, a nierzadko też tzw. pajączki, czyli nieestetyczne sieci popękanych naczynek krwionośnych może być również reakcją alergiczną lub wynikać z niewłaściwego ubierania się, np. w zbyt ciasne ubrania czy noszenie butów na wysokim obcasie. Nie bez znaczenia są nawyki żywieniowe, zwłaszcza dieta bogata w sól oraz siedzący tryb życia, któremu towarzyszy unikanie aktywności fizycznej.

Dieta, która pozwoli zmniejszyć uciążliwy problem opiera się głównie na wyeliminowaniu soli z jadłospisu. Należy ją zastąpić świeżymi ziołami i przyprawami. Niezbędne jest zredukowanie produktów zawierających duże ilości sodu, a także tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Na talerzu jak najczęściej powinny pojawiać się warzywa i owoce oraz produkty pełnoziarniste. Zawarty w nich błonnik pomoże przyspieszyć przemianę materii.

Koniecznie uzupełnij menu o jagody, maliny, wiśnie i grykę. Znajdujące się w nich flawonoidy pomogą wzmocnić ścianki naczyń krwionośnych i wpłyną korzystnie na ich elastyczność, a tym samym krew będzie lepiej krążyć po organizmie. Uzupełnij dietę o siemię lniane i olej lniany – są cennym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które sprzyjają regeneracji skóry.

Koniecznie wypijaj co najmniej 2 litry, a w trakcie upałów 3 litry napojów w ciągu dnia. Najlepiej w formie wody niegazowanej. Nie zapominaj również o regularnej aktywności fizycznej. Dietę możesz wspomóc preparatami z dodatkiem diosminy, a zmienione miejsca możesz smarować specyfikami zawierającymi wyciąg z kasztanowca.

anabolic steroid online

дженерик сиалис

Acheter Dapoxetine 60 mg