Data publikacji:

Jak pozbyć się toksyn z organizmu?

Autor: Sylwia Stwora

Jeśli Twoja cera jest szara i nie wygląda najlepiej, a na dodatek dokucza Ci złe samopoczucie, warto zastanowić się czy w Twoim organizmie nie nagromadziły się szkodliwe substancje. Sprawdź jak zadbać o zdrowie i jak pozbyć się toksyn z organizmu.

Od czasu do czasu, dla dobra naszego ciała i zdrowia, warto zastosować kurację oczyszczającą, która pozwala pozbyć się toksyn z organizmu. Substancje te trafiają do naszego organizmu z pokarmów, powietrza i wody. Dzięki usunięciu szkodliwych substancji nasze ciało pobudzi się do życia, co odczujemy, m.in. po poprawie samopoczucia oraz wyglądu skóry i cery. Dlatego warto wiedzieć jak pozbyć się toksyn z organizmu.

Aby jak najlepiej to zrobić należy zastosować odpowiednią dietę bogatą w produkty odpowiedzialne za oczyszczenie układu pokarmowego oraz przyspieszenie metabolizmu. Postawą powinno być przygotowanie menu zawierającego lekkie, niskokaloryczne posiłki obfitujące w błonnik oraz owoce i warzywa. Lekkostrawne posiłki owocowo-warzywne wspomagają oczyszczanie i wydalanie niewłaściwych substancji. W naszym menu powinny zatem znaleźć się buraki, ogórki, kapusta, dynia, marchew, pomidory, natka pietruszki, jabłka, owoce cytrusowe. Z nich możemy przygotowywać, np. soki, surówki, zupy itp. Najlepiej spożywać jak najwięcej surowych lub gotowanych warzyw oraz wypijać duże ilości świeżych soków owocowo-warzywnych. Pod koniec kuracji można wprowadzić do jadłospisu fermentowane napoje mleczne oraz ryby lub chude mięso.

Należy pamiętać o spożywaniu błonnika, aby nie dopuścić do zaburzenia pracy układu pokarmowego.

Wydalaniu toksyn sprzyja również spożywanie jak największej ilości płynów w postaci przede wszystkim wody niegazowanej. Dodatkowo możemy popijać herbatę zieloną czy własnoręcznie przygotowane soki.

Jak pozbyć się toksyn z organizmu? Należy całkowicie odstawić produkty typu fast food. Dodatkowo warto wyeliminować mięso, tłuste smażone potrawy, a także słodycze, cukier i kofeinę. Picie alkoholu w trakcie kuracji oczyszczającej również nie jest wskazane.

виагра купить киев цена

сиалис инструкция

surrogacy uk