Data publikacji:

Jak prawidłowo wykonywać pompki?

Autor: Sylwia Stwora

Pozornie w robieniu pompek nie ma nic skomplikowanego. Wystarczy w podporze przodem uginać i prostować ramiona. Jednak, aby odpowiednio wzmocnić i ukształtować mięśnie ramion, barków, klatki piersiowej oraz brzucha, niezbędne jest opanowanie właściwej techniki ćwiczenia. Oto kilka wskazówek odnośnie tego, jak prawidłowo wykonywać pompki.

Podstawową zaletą pompek jest to, że pozwalają nie tylko ładnie wyrzeźbić górne partie ciała lub zwiększyć ich masę, ale ich regularne wykonywanie również przełoży się również na lepszą kondycję i wytrzymałość całego organizmu.

Aby zadbać o prawidłową technikę wykonania pompki w wersji klasycznej, najlepiej rozpocząć ćwiczenie od położenia się na brzuchu i ustawienia dłoni na szerokość barków. W tej pozycji unosisz się do góry aż do pełnego wyprostu rąk w łokciach. Ciężar ciała musi opierać się wyłącznie na dłoniach oraz palcach stóp. Tułów oraz nogi muszą być wyprostowane. Zwróć uwagę na to, aby cały czas mieć napięte mięśnie brzucha i pośladków. Zejście w dół następuje poprzez ugięcie ramion. Im bliżej podłoża znajdzie się ciało, tym ćwiczenie będzie efektywniejsze, jednak nie należy kłaść się na podłodze. Ugięcie i wyprost ramion to jedna pompka. Bardzo ważne jest również prawidłowe oddychanie w trakcie treningu. Podczas opuszczania ciała powinien następować wdech, a w trakcie unoszenia – wydech.

Wstępem do wykonywania klasycznych pompek może być ich tzw. damska wersja. Różnica w ćwiczeniach polega na tym, że zamiast opierania uniesionych w górę nóg o palce stóp, klękasz na oba kolana, ustawione na szerokości bioder. Jedna pompka to ugięcie ramion i wyjście w górę. Pamiętaj o tym, aby łokcie szły na zewnątrz a tułów był wyprostowany.

Możesz zaczynać od 5 pompek i wraz z upływem czasu oraz opanowaniem klasycznej wersji pompek, zwiększać ilość powtórzeń oraz modyfikować samo ćwiczenie, np. wykonywać je na pięściach, z nogami opartymi o ławeczkę czy na urządzeniu wyposażonym w specjalne uchwyty.

www.medicaments-24.com

препараты усиливающие потенцию

аналоги виагры дешевые