Data publikacji:

Jak rzucić palenie w Nowym Roku?

Autor: Marcin Szewczyk

To mój ostatni papieros – tak powiedziało sobie wiele osób nocą z 31 grudnia na 1 stycznia. Dlaczego więc kilka dni później znów marzliśmy na balkonie zaciągającej się dymkiem? Prezentujemy kilka porad, jak skutecznie rzucić palenie.

Jeśli w Sylwestra powiedzieliście sobie „więcej nie palę”, zrobiliście pierwszy, najważniejszy krok. Bez postanowienia, silnej woli i wytrwałości nie ma co się zabierać za walkę z nałogiem. Byli palacze codziennie jednak wodzeni są na pokuszenie. Jak się im nie dać?

1. Pamiętaj, dlaczego nie palisz

Sporządźcie listę rzeczy, przez które rzuciliście palenie. Przeszkadzał wam ich smród? Wkurzała zadyszka po przebiegnięciu 30 metrów do tramwaju? Doskwierał poranny kaszel i kapeć w ustach? Pamiętajcie o tym! Łatwiej wam będzie przezwyciężyć pokusę sięgnięcia po papierosa, jeśli uświadomicie sobie, dlaczego postanowiliście rozstać się z nałogiem.

Więcej

2. Unikaj używek

Alkohol i papierosy, kawa i papierosy… Każdy palacz wie, jak bardzo te dwie rzeczy się łączą. Dlatego starajcie się unikać alkoholu, lepiej też ograniczcie ilość wypijanej kawy i herbaty. W trudnych chwilach lepiej sięgnijcie po gumę do żucia, która skutecznie zwalczy nieznośne uczucie ssania.

3. Nie rób wyjątków

Jeden papieros do towarzystwa, co mi to zaszkodzi? – tak myślało wiele osób, które przegrało walkę z nałogiem. Otóż papieros to wyjątkowo podstępny wróg. Zapalisz jednego do piwa, później drugiego, a chwilę później będziecie stali w kolejce do kiosku po całą paczkę.

4. Ćwicz

Ruch to nie tylko doskonały sposób radzenia sobie ze stresem, ale również sposób dbania o sprawność fizyczną. Pójdź na spacer, popływaj, zacznij uprawiać jogging. Wysiłek fizyczny da wam siłę i pozytywną energię, która pozwoli wam skutecznie walczyć z pokusami.

5. Nagradzaj siebie

Jedną z największych zalet, jaką daje rzucenie palenie, są pieniądze. Odkładaj sumę, jaką przeznaczyłbyś na kolejną paczkę, a za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze kup sobie coś ekstra.

виагра женская таблетки

купить виагра киев

https://pharmacy24.com.ua