Data publikacji:

Jak schudnąć przed Sylwestrem?

Autor: Sylwia Stwora

My proponujemy, jak w mniej radykalny, ale równie skuteczny sposób odjąć sobie kilka dodatkowych centymetrów w newralgicznych miejscach i wyglądać szczuplej w Sylwestra. Przede wszystkim będziesz musiała zacząć od zmiany nawyków żywieniowych. Jedz 5-6 małych posiłków dziennie co 2-3 godziny. Na dwa tygodnie ogranicz do minimum, a wręcz zrezygnuj z potraw smażonych, fast foodów, słonych przekąsek, słodyczy, słodkich i gazowanych napojów. Zamień też kawę i herbatę na yerba mate, zieloną i czerwoną herbatę oraz ziołowe napary.

Koniecznie pij minimum 1,5 litra wody niegazowanej na dzień. Zacznij stosować zamienniki – białe pieczywo zastąp pełnoziarnistym, zwykły makaron i biały ryż ich razowymi odpowiednikami, a wybierając mleko i jego przetwory sięgaj po wersje z małą zawartością tłuszczu. Postaraj się, aby w codziennej diecie przeważały warzywa i owoce, które są źródłem błonnika (powoduje uczucie sytości na dłużej). Gotuj na parze i grilluj.

Niezbędne będzie też wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej. Oprócz codziennej dawki 30-minutowego, szybkiego marszu 3 razy w tygodniu wybierz się na ulubione zajęcia. Polecamy godzinę pływania, biegu, jazdę na rowerze lub zajęcia fitness typu spinning, auqa aerobic, ABT, TBC, zumba, pilates czy bokwa. Możesz też ćwiczyć w domu. Postaw na brzuszki, hula hop, ćwiczenia ze stepem lub taniec (możesz np. ćwiczyć taneczne ruchy, które wykorzystasz na parkiecie w trakcie zabawy sylwestrowej).

Poważnym wyzwaniem może okazać się Wigilia i dwa świąteczne dni. Jeśli będziesz się stosować do zasady „mniej a częściej”, będziesz unikać zbędnych kalorii i nie zapomnisz o codziennej porcji ćwiczeń z pewnością Nowy Rok przywitasz szczuplejsza.

best sit and stand stroller

medicaments-24.com

средство для поднятия потенции у мужчин