Data publikacji:

Jak wrócić do biegania po kontuzji sportowej?

Autor: Marcin Szewczyk

Niecierpliwość – oto największy błąd biegaczy leczących kontuzję sportową. Jak bezpiecznie wrócić do formy?

Bieganie to hobby zdrowie, ale dość ryzykowne. Mocno obciąża serce, stawy i kręgosłup i daje się we znaki kolanom. Niezależnie od tego, czy kontuzja była wynikiem przeciążenia czy też nagłego urazu, do treningów powinniśmy wracać powoli i rozsądnie.

Większość biegaczy zmagających się z kontuzji marzy o chwili, kiedy znowu będą mogli wyruszyć na trasę. Kiedy można to zrobić? Nie będziemy oryginalni – dopiero wtedy, kiedy wszystkie nasze dolegliwości ustąpią, a nasz kontuzja zostanie całkowicie wyleczona. Zbyt szybki powrót do biegania może skończyć się poważnym urazem i sprawić, że na dużo dłużej (jeśli nie na stałe) będziemy musieli odwiesić buty na kołku.

Pierwszy trening powinien ograniczyć się do szybkiego marszu. Jeśli będziesz w stanie przez ok. godzinę iść bez bólu, następnego dnia możesz spróbować przejść do biegu. Jeśli jednak wystąpią jakieś dolegliwości – nie mamy najlepszych wieści. Oznacza to bowiem, że powrót do aktywności fizycznej nastąpił najprawdopodobniej zbyt wcześnie.

Wracając do treningów po kontuzji, nie powinniśmy też od razu próbować biegać takiego samego dystansu jak przed urazem. Większość lekarzy i trenerów zaleca, aby przez pierwsze dwa tygodnie biegać o 40 do 50 procent krótsze, zwiększając później co tydzień objętość o ok. 10 procent.

Warto również do treningów włączyć ćwiczenia w wodzie. Pływanie doskonale wzmacnia mięśnie, nie obciążając stawów. Można też spróbować biegania w wodzie.

Lecząc kontuzję sportową, często tyjemy kilka kilogramów. Warto więc trening połączyć z odpowiednią dietą – tak aby niepotrzebnie jeszcze bardziej nie obciążać stawów.

http://steroid-pharm.com

steroids for sale