Data publikacji:

Bieganie. Jak wrócić do treningów po zimowej przerwie?

Autor: Marcin Szewczyk

Zima skutecznie ostudziła zapał wielu biegaczy. Wraz z pierwszymi oznakami wiosny chcemy jednak wyciągnąć buty z szafy i wrócić do treningów. O czym należy pamiętać? Jak wrócić do biegania po zimowej przerwie?

Niestety, nie mamy najlepszych wieści. Kilkumiesięczna przerwa w bieganiu oznacza, że musimy wszystko zaczynać od początku. Nie rzucajmy się na tak samo długie dystanse jak przed przerwą. Nasz organizm musi się na nowo bowiem przyzwyczaić do wysiłku. Zachowajmy ostrożność. Jeśli zbyt szybko wrócimy do intensywnych treningów, skończy się to w najlepszym wypadku zniechęceniem do ćwiczeń, a w najgorszym kontuzją. W sezon biegowy powinniśmy wejść rozsądnie, powoli zwiększając obciążenia.

Najlepiej zacząć od tzw. marszobiegów – kilka minut spokojnego biegu po pewnym dystansie przechodzi w szybki marsz. Większość specjalistów poleca zacząć od 2 minut biegu, następnie 4 minut marszu i tak na przemian (całość powinna trwać ok. 40-60 minut). Co kilka treningów zwiększamy odcinek biegu, a zmniejszamy długość marszu. Docelowo powinniśmy być w stanie przebiec 40 minut bez przerwy. Popularna jest też zasada 3x30x130, czyli 3 razy w tygodniu po 30 minut do tętna 130.

Nie forsujmy też tempa. Najlepszą metodą jest bieg na tzw. gadułę - biegniemy z taką szybkością, która pozwoli na swobodna rozmowę.

Bieganie ma nam dać przede wszystkim jak najwięcej frajdy i przyjemności. Dodatkową, główną zaletą jest poprawa zdrowia, wydolności, a także samopoczucia. Co jest niezwykle pozytywne to fakt, że do rozpoczęcia biegania wystarczy założyć nasz ulubiony dres i sportowe obuwie i możemy wyruszyć w teren. Jeśli jednak zależy nam na wygodniejszym stroju, warto dobrać odpowiedni strój do biegania. Tutaj oczywiście najważniejsze są buty! Dobieranie stroju do biegania warto zacząć od dołu, czyli butów. To właśnie mięśnie nóg są najbardziej obciążone w trakcie biegania, a z nimi nasze stopy. Wybierać należy przede wszystkim lekkie obuwie, miękkie i zapewniające zmniejszenie obciążenia mięśni nóg. Strój natomiast warto dobierać w zależności od warunków atmosferycznych. dobierać strój do biegania w zależności od warunków atmosferycznych. Bardziej ekonomiczny może być w tym przypadku zakup tak zwanej bielizny oddychającej, która odprowadza wilgoć od skóry na zewnątrz i chroni nasz organizm przed zimnem.

link="file"]

Wchodząc w nowy sezon spokojnie, ale zdecydowanie, na pewno uda nam się już po 2-3 miesiącach wrócić do formy z jesieni!

where to buy steroid

http://medicaments-24.com

таблетки для повышения потенции