Data publikacji:

Jak wybrać bezpieczne zabawki dla dzieci?

Autor: Ola Sztobryn

Uwielbiamy sprawiać radość najmniejszym pociechom, dlatego tak chętnie kupujemy im zabawki. Czy jednak nasze wybory są trafne? Czy przed zakupem upewniliśmy się, że zabawka jest bezpieczna dla malucha?

Jakie zabawki są bezpieczne dla dzieci do trzeciego roku życia?

Odpowiedź jest prosta – takie, którymi dziecko nie zrobi sobie krzywdy oraz te, które nie zaszkodzą zdrowiu naszej pociechy. Po pierwsze, bardzo dokładnie musimy przyjrzeć się kupowanym zabawkom. Nie mogą mieć luźnych elementów, ponieważ dziecko może je połknąć lub wsadzić sobie do uszu lub noska. Przy wyborze należy zwrócić także uwagę na to, czy zabawka nie ma ostrych kantów i czy jest trwała. Spójrzmy na jej szwy, zastanówmy się czy dziecko z łatwością nie rozerwie nowego prezentu. Zwróćmy uwagę także na małe części zabawki – czy oczy misia są dobrze przymocowane lub czy nosek lisa nie odpadnie przy pierwszym lepszym pociągnięciu za ryjek. W dalszej kolejności warto skontrolować czy lakier lub farba nie odpryskują. Po pierwszym sprawdzianie, czas na kolejne: należy powąchać zabawkę. Jeżeli jej zapach jest ostry i chemiczny, musimy wstrzymać się z zakupem. Intensywna woń świadczy to o tym, że z zabawki ulatniają się toksyczne substancje niebezpieczne dla naszego dziecka.

Bezpieczeństwo zabawek – o tym powie ci metka

Warto wiedzieć jak powinny być oznakowanie zabawki. Na metce lub etykiecie musi się znaleźć znak zgodności z wymogami Unii Europejskiej – CE, a także nazwa i adres producenta oraz informacja o ograniczeniach wiekowych. Bardzo cenny jest znak potwierdzający bezpieczeństwo GS (Geprüfte Sicherheit), a także znaki przyznawane przez niemiecki LGA lub TÜV.  Są one dobrowolne, nadawane po przeprowadzeniu badań przez niezależne laboratorium. Jednak nawet, gdy zabawkom przyznawane są certyfikaty i tak warto je sprawdzić – chociażby ich trwałość

i zapach.

Testy wykazują, że najbezpieczniejsze są zabawki z materiału. Kiedy zdecydujemy się za zakup popularnych zaków, należy pamiętać, że trzeba je prać – w ten sposób cześć substancji chemicznych zostaje usunięta. Może na dnie szafy leży ukochany miś z dziecięcych lat? On też będzie świetną zabawką dla naszego dziecka. Z używanych zabawek większość toksycznych substancji już dawno się ulotniła.

вимакс капсулы

biceps-ua.com

adulttorrent.org