Data publikacji:

Jak wybrać dietetyka?

Autor: Karolina

Chcesz schudnąć na wiosnę? Często chorujesz i chciałabyś podnieść odporność? A może zależy Ci na zmianie diety na zdrowszą? Niezależnie od pobudek, dobrym pomysłem będzie wizyta u sprawdzonego dietetyka. On dobierze zrównoważony plan dietetyczny do potrzeb organizmu, w zależności od tego, co chcesz osiągnąć za pomocą diety. Radzimy, jak znaleźć dobrego dietetyka.

Nie wierz w rewolucyjne efekty

Profesjonalny dietetyk z kwalifikacjami nie obiecuje klientom gruszek na wierzbie. Redukcja wagi czy poprawa stanu zdrowia wymagają czasu i długofalowych zmian w odżywianiu oraz stylu życia. Jeśli dietetyk zapewnia, że przygotowany przez niego plan żywienia doprowadzi Cię do szybkich, zwalających z nóg efektów, bądź ostrożna. Może się okazać, że dieta jest niedoborowa, a stosowanie jej grozi efektem jojo. Nie korzystaj z usług dietetyków, którzy promują tzw. diety cud!

Nie płać za uniwersalne zestawy dietetyczne

Plan żywienia musi być skrojony na miarę konkretnej osoby. Dietetyk powinien skomponować go, mając na uwadze nie tylko cel diety, ale także osobiste preferencje klienta, stan jego zdrowia, płeć, wagę, styl życia, a nawet zasobność portfela. Inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze i energię będzie miała osoba pracująca przy komputerze i spędzająca większość czasu w pomieszczeniach, inne - prowadzący aktywny tryb życia sportowiec-amator. Jeśli dietetyk proponuje Ci przejście na dietę zgodnie z uniwersalnym planem żywienia, zrezygnuj z jego usług.

Nie wierz w oferty o cudownych dietach! Każda zmiana wymaga czasu i zaangażowania. Dobry dietetyk dobierze plan diety pod Twoje indywidualne preferencje i oczekiwania.

Sprawdź opinie klientów

Szukając dietetyka, zweryfikuj opinie w Internecie i wśród znajomych. O jakości usług dietetyka najlepiej świadczą efekty uzyskane przez jego klientki i klientów, stąd specjaliści często wykorzystują zdjęcia “przed” i “po” do promocji swojej działalności. Jednak to nie wszystko - jeśli masz taką możliwość, najlepiej będzie wypytać koleżanki o ich doświadczenia. W ten sposób dowiesz się, czy z danym specjalistą dobrze się rozmawia, czy bierze pod uwagę sugestie klientek, czy przeprowadza szczegółowy wywiad. Sprawdzając opinie w sieci, nie sugeruj się pojedynczymi komentarzami, ale jeśli większość opinii jest negatywna, lepiej trzymać się z daleka od takiego dietetyka.

Zapytaj o kwalifikacje

Kluczowym aspektem przy wyborze dietetyka powinno być jego wykształcenie. Najlepiej, by specjalista miał ukończone studia wyższe z zakresu żywienia człowieka i dietetyki - na pewno nie wystarczy kilka przeczytanych książek, miesięczny kurs czy nawet szkoła pomaturalna. Dużym em jest pozazawodowe zainteresowanie branżą - kiedy dietetyk jest pasjonatem, nie przestaje rozwijać się w temacie i z zaangażowaniem podchodzi do każdego przypadku, na pewno jest to korzystne dla jego pacjentów.

Dieta ma być nie tylko zdrowa, ale i smaczna

Wszystkie znamy to uczucie, gdy po kilku dniach na zdrowej, niskokalorycznej diecie zaczynamy tęskno wzdychać do naszych ulubionych czekoladek, ostrych i tłustych dań, wyrazistych smaków… Aby uniknąć szybkiego porzucenia diety przez klientkę, dietetyk powinien dobrać posiłki nie tylko zdrowe, ale też zróżnicowane, pyszne i kolorowe. Dobry dietetyk zawsze zadba o to, by w skład planu żywieniowego nie wchodziły monotonne, mdłe i nieatrakcyjne dania.

Szeroki wybór poradników dietetycznych znajdziesz TUTAJ. 

Więcej

препарат для повышения потенции силденафил

www.babyforyou.org/kak-stat-surrogatnoj-mamoj/

купить сиалис гель