Data publikacji:

Jak wybrać hula hop dla początkującego

Autor: Paulina

Kręcenie hula hopem to nie tylko fantastyczna zabawa dla dzieci. Ćwiczenia z kółkiem świetnie angażują mięśnie brzucha, kręgosłupa i bioder, a także rewelacyjnie modelują talię! Chcesz zacząć? Zobacz, jak dobrać hula hop dla początkującego.

Treningi z użyciem koła hula hop są bardzo popularne wśród ćwiczących osób. Kobiety chwalą sobie rezultaty wypracowane dzięki regularnym ćwiczeniom: zgrabna talia, smuklejsze biodra i mocniejsze mięśnie core'u. Skoro jesteś w stanie osiągnąć takie efekty, wykonując podstawowy ruch kręcenia biodrami, to wyobraź sobie, jak wiele możesz osiągnąć, wchodząc na kolejne poziomy zaawansowania. Profesjonalne tancerki potrafią wprawić i utrzymać w ruchu nawet kilka obręczy na raz! Nie mówiąc o zapierających dech w piersiach trikach.

Jeżeli chciałabyś urozmaicić swoją aktywność, ale ostatni raz bawiłaś się hula hopem w dzieciństwie, to sprawdź, jak wybrać najlepsze kółko do nauki.

WAŻNE: Pamiętaj o stopniowaniu intensywności treningu. Zbyt długie kręcenie hula hopem może prowadzić do nadwyrężenie kręgosłupa. Nigdy nie kręć też kołem tylko w jedną stronę. Staraj się zmieniać kierunek obrotu obręczy, dbając o to, by ruch trwał równie długo zarówno w prawo, jak i w lewo.

Które hula hop?

Przede wszystkim osoby początkujące powinny zrezygnować z zakupu zabawkowych, lekkich kółek dla dzieci. Ich niewielki ciężar oraz mała średnica nie ułatwią Wam nauki. To pierwsza wskazówka, jaką powinnaś kierować się podczas swoich poszukiwań.

Wyeliminowawszy ten model, możesz przystąpić do właściwej selekcji. W tym celu określ najpierw, czego oczekujesz od treningu. Zależy Ci na wysmukleniu talii, chcesz ujędrnić mięśnie brzucha, a może marzy Ci się taniec z kółkiem? Na rynku dostępne są dwa warianty kół: tradycyjne, gładkie, które wyglądem przypominają przeciętne hula hop, oraz modele z masażerem, wyposażone w specjalne wypustki masujące. Oba sprawdzą się w przypadku pierwszych dwóch założeń. Gładkie obręcze natomiast będą stanowczo lepszym pomysłem do nauki figur tanecznych.

Średnica hula hopu

Zasada jest prosta: im większa średnica, tym łatwiej osobie początkującej utrzymać w ruchu obręcz. Jej wartość powinna być dostosowana do Twojego wzrostu. Prawidłowo dobrane koło sięga do punktów usytuowanych w strefie między pępkiem a linią pod biustem. Wymierz zatem tę wartość, zaczynając od podłogi (najlepiej robić to na boso lub w bardzo płaskich butach na cienkiej podeszwie). Możesz również testować koła, przystawiając je do swojego ciała (opcja dla dokonujących zakupów w sklepach stacjonarnych).

Na grafice: 1. Hula hop Hop-Sport, 74,98 zł

Waga hula hopu

W tym wypadku również możemy zauważyć pewną zależność, a mianowicie im cięższy hula hop, tym łatwiej nim kręcić. Lekkie koła wymagają od nas większej siły i częstotliwości kręcenia biodrami - w przeciwnym razie będą spadać na ziemię. Żeby zwiększyć wagę obręczy, wypełnij ją np. piaskiem lub ziarnami ryżu bądź oklej ją równomiernie kilkoma warstwami grubszej taśmy izolacyjnej. Musisz zrobić to precyzyjnie, ponieważ źle dociążone koło będzie kręcić się nierównomiernie (przesypujący się balast wpłynie siłę dośrodkową).

Co ważne, nasz hula hop nie powinien być również za ciężki. Słabsza osoba nie poradzi sobie z utrzymaniem go na biodrach. To kolejna rada dająca odpwiedź, jak dobrać hula hop.

Jak długo kręcić i ile trzeba czekać na efekty?

Na początek dobre będzie nawet 20 czy 30 min kręcenia dziennie. Oczywiście dobrze rozłożyć ten czas po połowie na każdą stronę by efekty były równomierne. Przy regularnym treningu z hula hopem pierwsze efekty można zobaczyć już po dwóch - trzech tygodniach.

Mamy nadzieję, że rady, jak dobrać hula hop przydadzą się w zakupach, a Ty będziesz cieszył się z każdego treningu z tym kółkiem.

Na koniec mała zachęta. ;)

https://pills24.com.ua

http://cialis-viagra.com.ua

www.medicaments-24.com/kamagra/super-kamagra