Data publikacji:

Jak wybrać siłownię lub klub fitness?

Autor: Paulina

Po jakimś czasie ćwiczenia w domu przestają zaspokajać nasze potrzeby. Wówczas zaczynamy zastanawiać się nad ofertą profesjonalnych placówek. Masz jednak wątpliwości, w której z nich powinnaś wykupić karnet? Podpowiadamy, jak wybrać siłownię lub klub fitness.

Od kilku lat wzrasta zainteresowanie sportem i zdrowym stylem życia. Odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie osób aktywnych są powstające kolejne kluby fitness i siłownie. Niemniej nie każda z nich będzie spełniała nasze oczekiwania. Zanim zwiążesz się długoterminowym kontraktem i wykupisz karnet, sprawdź, jak wybrać siłownię lub klub fitness.

1. Oferta klubu

Przejrzyj dokładnie ofertę klubu. Zapoznaj się z rodzajem zajęć grupowych oraz wyposażeniem dostępnym na siłowni. Wiele klubów daje możliwość bezpłatnego przetestowania zajęć i sal treningowych w ramach pojedynczego wejścia próbnego - warto skorzystać z tej opcji.

2. Odległość od domu i/lub miejsca pracy

To jeden z czynników, który może wpływać na wybór klubu fitness. Zweryfikuj swój plan dnia i zobacz, kiedy mogłabyś chodzić na zajęcia (np. zaraz po pracy, wieczorem po powrocie do domu). Następnie określ granice rewiru, w ramach którego przemieszczanie się nie będzie stanowiło dodatkowego utrudnienia (np. kluby przy trasie dom-praca). Logistyczne zacięcie ułatwi Ci wytypowanie najlepiej położonych miejsc. Nie ma nic bardziej demotywującego jak konieczność czasochłonnego jeżdżenia po mieście.

3. Opinie o klubie i jego pracownikach

Wizytówką klubu są jego pracownicy. Trener prowadzący zajęcia będzie miał wpływ na Twoje zadowolenie z ćwiczeń. Zapoznaj się z kadrą siłowni, poczytaj o sylwetkach i doświadczeniu instruktorów i zasięgnij opinii na ich temat. Nawet najciekawsze zajęcia nie przyniosą pożądanych efektów, jeżeli będą źle prowadzone.

4. Godziny otwarcia i godziny zajęć

To kolejna wskazówka, która może Ci pomóc podczas wyboru klubu fitness. Grafik pracy siłowni nie może kłócić się z harmonogramem Twojego dnia. Dotyczy to także godzin zajęć grupowych.

Więcej

5. Warunki kontraktu

Zanim zdecydujesz się na wykupienie karnetu, dobrze zapoznaj się z warunkami umowy dotyczącej każdej z opcji. W szczególności zwróci uwagę na okres trwania umowy, możliwości zerwania kontraktu i ew. związane z nim kary. Zorientuj się także, jakie opcje abonamentowe przewiduje placówka.

6. Opcje krótkoterminowe

Osoby, które nie chcą wiązać się z danym klubem w dłuższej perspektywie czasu, mogą skorzystać z opcji karnetów krótkoterminowych lub ilościowych (określona liczba wejść). Zobacz, czy wybrany klub dysponuje taką opcją.

7. Udział w programach partnerskich

Posiadacze kart Multisport i Benefit powinny sprawdzać, czy dana placówka figuruje na liście klubów objętych programem partnerskim, a jeśli tak, to w jakim zakresie świadczy usługi dla posiadaczy kart.

8. Dodatkowe udogodnienia i oferty specjalne

Wiele klubów fitness oferuje swoim klientom dostęp do dodatkowych udogodnień (np. sauna, basen) oraz przygotowuje dla nich specjalne oferty i rabaty na niektóre usługi. Zobacz, jakie korzyści czekają na Ciebie, gdy zdecydujesz się na wykupienie karnetu lub abonamentu.

Idąc na siłownię, należy pamiętać o spakowaniu czasami sporej liczby rzeczy. Pomoże ci w tym solidna i pojemna torba sportowa. Szeroką ofertę toreb znajdziesz TUTAJ.

Więcej

http://medicaments-24.com

таблетки для потенции в аптеках цена

сколько стоят таблетки виагра