Data publikacji:

Jak wybrać sportowy biustonosz?

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz

Sportowy strój to nie tylko wygodne buty, dresowe spodnie  i oddychająca koszulka. Równie ważny jest odpowiedni  sportowy biustonosz, który może znacznie poprawić komfort ćwiczeń.

Usztywniane staniki noszone na co dzień niestety niezbyt dobrze sprawdzają się podczas ćwiczeń. Biustonosz zakładany na trening powinien być elastyczny, wygodny i zrobiony z oddychającej tkaniny . Ponadto nie może krępować swobody ruchów (np. przez opadające lub uwierające cienkie ramiączka). Jego podstawowym zadaniem jest unieruchomienie biustu podczas ćwiczeń, dlatego często jest wysoko zabudowany.

W sklepach znajdziemy trzy typy sportowych biustonoszy. Pierwszy z nich to tzw. biustonosz kompresyjny. Przeznaczony jest on przede wszystkim dla kobiet z małym biustem (rozmiary A i B). Miseczki nie są w nim rozdzielone, a piersi przyciśnięte są do ciała i unieruchomione. W takich biustonoszach najczęściej nie ma regulacji ramiączek.

Ostatni rodzaj to biustonosz kompresyjny z dzielonymi miseczkami i regulowanymi ramiączkami. Jest to również wygodna opcja dla kobiet z większym biustem. Dużym em jest tutaj możliwość regulacji i idealnego dopasowania stanika. Ten typ biustonosza sprawdzi się przy lżejszych formach aktywności, ponieważ trochę cieńsze ramionka mogą się przesuwać przy większej aktywności.

Warto również zwrócić uwagę na kolor i ogólny wygląd biustonosza – model kompresyjny dobrze sprawdzi się  jako top do ćwiczeń. Jeśli na trening zawsze ubieramy bokserkę, wybierzmy stanik z krzyżowym zapięciem. Podczas zakupów trzeba wziąć pod uwagę także materiał, z którego uszyty jest biustonosz - najlepiej by były to lycra i nylon.

https://buysteroids.in.ua

https://steroid-pharm.com

аптечные препараты для потенции