Data publikacji:

Jak wybrać step do ćwiczeń?

Autor: Sylwia Stwora

Jest nieodzownym sprzętem w klubach fitness, ale z powodzeniem może stać się elementem domowej siłowni. Podpowiadamy, jak wybrać step do ćwiczeń, aby z powodzeniem kształtować pupę i pośladki.

Step to platforma w kształcie prostokąta przypominająca samodzielny stopień, który można dowolnie regulować pod względem wysokości, dzięki specjalnym piętrom (podstawki lub płyty). Sprzęt wykorzystywany jest głównie do ćwiczeń angażujących do pracy mięśnie dolnych partii ciała. Wykorzystuje się go przede wszystkim w czasie wszelkich form aerobiku, ale także w czasie zajęć siłowych czy choreograficznych oraz do ćwiczeń wzmacniających i rozciągających.

Pierwszą kwestią, na którą powinnaś zwrócić uwagę kupując step do ćwiczeń jest powierzchnia platformy. Powinna być pokryta antypoślizgowym materiałem lub wypustkami, które będą zapobiegać ślizganiu się stopy. To ważne ze względu na to, że w czasie intensywnego treningu step będzie wilgotny (spocisz się lub skapnie Ci woda podczas picia), a to może spowodować np. upadek i kontuzję. Sprzęt musi być też stabilny i równy. Najlepiej, gdy od spodu będzie posiadać antypoślizgowe nakładki z gumy.

Kolejnym ważnym czynnikiem, który powinien wpłynąć na wybór modelu stepu jest ilość poziomów do regulacji jego wysokości. Na rynku najpopularniejsze są modele dwu- i trzystopniowe. Wybór zależy od poziomu zaawansowania treningowego – stopnie pozwalają ustawiać step co 5 cm, zwykle zaczynając od 10 cm wysokości. Im bardziej jesteś wytrenowana, tym wysokość platformy powinna być wyższa.

Istotne jest także maksymalne dopuszczalne obciążenie, które wytrzyma urządzenie. Wyrażane jest w kilogramach. Step powinien być wykonany z wysokiej jakości masy plastycznej, np. z tworzyw sztucznych.

見て kokun.net

https://steroid-pharm.com

https://proffitness.com.ua