Data publikacji:

Jak wygląda trening Body Pump?

Autor: Sylwia Stwora

Układy choreograficzne ze sztangą na barkach i z użyciem stepu połączona z wyciskaniem i całą serią różnych rodzajów brzuszków to tylko część elementów zajęć wytrzymałościowo-siłowych stworzonych przez Philippa Millsa. Czego możesz się spodziewać wybierając się na trening Body Pump?

Zanim zaczniesz zajęcia, musisz przygotować sobie miejsce do godzinnego wysiłku fizycznego. Potrzebny Ci będzie step, czyli stopień z opcją regulowania wysokości, sztanga, obciążenie, hantelki oraz mata. Ciężary dostosowujesz do swoich możliwości – w trakcie treningu w zależności od wykonywania ćwiczeń na konkretną partię mięśni będziesz zmniejszać (m.in. triceps, biceps, ramiona) lub zwiększać (m.in. nogi) obciążenie na sztandze. Body Pump odbywa się przy dynamicznej muzyce i podzielony jest na sekcje, które skupiają się na pracy jednej z ośmiu grup mięśni.

Trening Body Pump rozpoczyna się od rozgrzewki, która ma przygotować mięśnie, ścięgna i stawy na wzmożony wysiłek. Zwykle ma ona postać układu tanecznego z wymachami, krążeniami, skłonami, wykopami, itp. Na część zasadniczą składają się ćwiczenia poświęcone określonej partii mięśni – nogi i pośladki, plecy, klatka piersiowa, biceps, triceps, barki i brzuch.

Wśród nich znajdują się m.in. przysiady i wypady ze sztangą na barkach, wyciskanie w leżeniu, wyciskanie francuskie, martwy ciąg, wiosłowanie, czyli podciąganie sztangi w opadzie tułowia w przód, różne rodzaje pompek i brzuszków. Ćwiczenia są powtarzane kilka razy w seriach oraz w różnym tempie. Po każdej sekwencji, która trwa zwykle tyle, ile wybrany przez instruktora utwór muzyczny, następuje chwila rozciągania. Zajęcia kończą się ok. 5-minutowym stretchingiem, czyli rozciąganiem, w trakcie którego organizm ma się wyciszyć, a serce zacząć bić w normalnym tempie.

Pierwsze efekty treningu Body Pump w postaci redukcji obwodów i ładnego zarysowywania się sylwetki zobaczysz już po miesiącu regularnych zajęć (2-3 razy w tygodniu).

www.cialis-viagra.com.ua

недорогие препараты для повышения потенции