Data publikacji:

Jak zadbać o zdrowy sen?

Autor: Ola Sztobryn

Zdrowy człowiek, to przede wszystkim osoba zrelaksowana i… wyspana. Ważna jest nie tylko długość snu, ale także jego jakość. Osoba, która wstaje z łóżka, czując, że bolą ją plecy, nie jest wypoczęta. Dlatego tak istotny jest materac. To często klucz do zdrowego snu i prawdziwego wypoczynku.

Przepis na zdrowie – dobry materac

Spanie jest czynnością niezbędną do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. W trosce o dobry i zdrowy sen powinniśmy przede wszystkim zatroszczyć się o materac. Nie powinien być ani za twardy, ani za miękki. Zgodnie z powszechnym przekonaniem, jednym z najważniejszych czynników, decydujących o wyborze materaca jest waga ciała. Jednak to nie wszystko, bardzo ważna jest bowiem pozycja śpiącego i ułożenie kręgosłupa. Jeżeli często śpisz na boku, powinieneś wybrać materac elastyczny, pozwalający na to, żeby biodra oraz ramiona opadły – tak, aby kręgosłup tworzył linię prostą. Natomiast u osób śpiących na plecach biodra powinny lekko opadać. Dla nich podobnie, jak dla osób często leżących na wznak, wskazane są nieco twardsze materace. Żeby sprawdzić, czy twardość materaca jest odpowiednia można wykonać następujący test: położyć się na placach, a następnie skierować dłoń w okolice odcinak lędźwiowego – jeżeli bez trudu możemy wsunąć dłoń pod plecy, oznacza to, że materac jest zbyt twardy. Natomiast, kiedy swobodne wsunięcie dłoni będzie niemożliwe, wówczas materac jest za miękki.

Klucz do sukcesu

Zły wybór ma swoje negatywne następstwa. Jeżeli wybierzemy materac zbyt miękki ciało będzie się zapadać, a zmiana pozycji będzie wymagać od nas wysiłku. Podczas snu kręgosłup nie będzie miał wsparcia. Mięśnie będą musiały wykonywać dodatkową pracę, przez co nie odpoczniemy. W przypadku, kiedy materac jest za twardy sen także nie przyniesie nam wytchnienia – na skutek tego, że krew nie będzie swobodnie krążyć w miejscach ucisku, będziemy zmuszeni do częstych zmian pozycji.

Przepis na zdrowy sen jest jeden – kiedy leżymy na materacu nasze mięśnie powinny być rozluźnione. Wówczas sen będzie zdrowym snem, a my obudzimy się naprawdę wypoczęci.

http://pharmacy24.com.ua

срок действия сиалиса

препарат для улучшения потенции без побочных эффектов