Data publikacji:

Jak zdrowo korzystać z solarium?

Autor: Marcin Szewczyk

Umówmy się, opalanie – ani na słońcu ani pod lampą w solarium – nie jest zdrowe. Miłośnicy brązowej skóry powinni zadbać o to, by zminimalizować ryzyko do absolutnego minimum.

Negatywne skutki korzystania z solarium są powszechnie znane – oparzenia, sucha i szybciej starzejąca się skóra,  większe ryzyko nowotworu. Od końca XX wieku, kiedy utrzymująca się przez cały rok stała się modna, wiele z nas nie daje się oprzeć pokusie i jesienią i zimą pędzi solarium, aby nadać swojej skórze pożądany odcień. Ważne jest, aby korzystać z niego rozsądnie i skrupulatnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Przeciwwskazania

Solarium nie jest dla wszystkich. Nie powinny korzystać z niego osoby w bardzo młodym wieku (w Niemczech solarium – ze względu na swoją szkodliwość – zostało zakazane dla niepełnoletnich na równi z alkoholem i papierosami), kobiety w ciąży, karmiące piersią i w trakcie okresu. Bardzo niebezpieczne jest również dla ludzi o bardzo jasnym kolorze skóry (fototyp I), skarżących się na problemy dermatologiczne oraz cierpiących na choroby przewlekłe (choroby układu krążenia, serca, nerek, wątroby, pęcherzyka żółciowego, tarczycy, gruźlica, epilepsja, nadciśnienie, cukrzyca, schorzenia układu kostnego i stawów).

Opalanie w kabinie musisz sobie również podarować, jeśli niedawno przechodziłaś operację, masz niezagojone tatuaże, cierpisz na zaburzenia hormonalne lub przyjmujesz środki fotouczulające. Jeżeli zażywasz lekarstwa lub doustne środki antykoncepcyjne, przeczytaj przed opalaniem znajdującą się w ich opakowaniu ulotkę lub skonsultuj się z lekarzem.

Zasady bezpiecznego korzystania z solarium

Przede wszystkim, niewskazane jest korzystania z wszelkiego rodzaju turbo solariów. Łóżko powinno emitować promienie UVA i UVB o działaniu zbliżonym do naturalnego promieniowania słonecznego. Zwróć również na stan łóżka – czy  jest czyste i nieuszkodzone. Powinno ono mieć w górnej klapie filtr chroniący skórę twarzy przed nadmiernym promieniowaniem oraz dwa nawiewy – z przodu i z tyłu.

Z solarium powinniśmy korzystać dwa razy do roku po dwa tygodnie (maksymalnie raz dziennie i nie częściej niż 3 razy w tygodniu, każdorazowo robiąc sobie jeden-dwa dni przerwy). Zacznij od krótkich 5-minutowych wizyt, wydłużając stopniowo czas o 1-2 minuty. Pamiętaj też, aby przed opalaniem zmyć makijaż, zdjąć biżuterię, a na oczy założyć specjalne okulary ochronne. Zakryj wszelkie przebarwienia skóry (znamiona, pieprzyki) oraz brodawki piersi.

Do opalania w solarium używaj specjalnych kosmetyków - te z filtrem UV są przeznaczone do opalania na słońcu i nie powinniśmy ich używać w solarium.

link="file" columns="4" ids="/wp-content/uploads/2013/02/dermacol-solar-bronzer-przyspieszajacy-opalanie.jpg|Mgiełka brązująca"]

https://swiss-apo.net

сиалис профессионал купить

аналог сиалиса для мужчин