Data publikacji:

Jakie kwiaty do domu? Podpowiadamy!

Autor: Justyna Mazur

Kwiaty w doniczkach, to nie tylko piękna ozdoba mieszkania. Niektóre z nich poprawiają jakość powietrza, pochłaniając szkodliwe związki, które uwalniają np. telewizory i komputery. Skoro właśnie nadchodzi sezon grzewczy i świeżego powietrza w domu będzie coraz mniej, pora zrobić dla zdrowia, mały ogródek we własnym mieszkaniu.

Bluszcz

Więcej

Ten kwiat nie tylko szybko rośnie i nie wymaga szczególnej troski, ale dodatkowo oczyszcza powietrze z substancji, które wydzielają się z kserokopiarek i drukarek. Najlepiej więc sprawdzą się w gabinecie, ale warto je również postawić w biurze.

Paproć

Podobno nie są łatwe w utrzymaniu, ale zwykle mówią tak osoby, które o kwiaty nie dbają w ogóle. Postawiona w miejscu, które nie jest zbyt nasłonecznione i podlewana 2 razy dziennie, powinny odwdzięczyć się pięknymi, zdobiącymi przestrzeń liśćmi, ale też lepszym powietrzem w pomieszczeniu - paproć likwiduje jony dodatnie, które pojawiają się w powietrzu za sprawą telewizorów i komputerów.

Jakie kwiaty do domu? Jednym z najczęściej polecanych gatunków jest paproć

Fikus

Powinien znaleźć się e każdym nowym mieszkaniu lub świeżo wyremontowanym. Nowe meble w mieszkaniu uwalniają formaldehyd, silnie trujący związek, który znajduje się w kleju do mebli. ( A przy okazji, dziewczyny powinny również zwracać uwagę na lakier do paznokci, który kupują, ponieważ wiele z nich ma w składzie właśnie formaldehyd!)

Dracena

Więcej

Prosta w uprawie, efektowna. Trzeba zadbać o wodę i nasłonecznienie. Draceny to kwiaty, które pochłaniają większość niezdrowej chemii, która z różnych powodów może pojawić się w powietrzu. Warto ją postawić na parapecie zaraz po malowaniu mieszkania, ponieważ pochłania ksylen, składnik, który znajduje się w wielu farbach i lakierach.

https://www.farm-pump-ua.com

http://www.adulttorrent.org/

glory hole swallow