Data publikacji:

Jakie zioła sprzyjają odchudzaniu?

Autor: Sylwia Stwora

Zamiast testować na sobie kolejne cudowne pigułki, które mają szybko i bezboleśnie pomóc w walce z nadwagą, warto sięgnąć po naturalne i mniej groźne dla zdrowia rozwiązanie w postaci ziół sprzyjających odchudzaniu.

Zioła moczopędne to również sprzymierzeńcy odchudzania ponieważ oprócz wydalania niekorzystnych dla ciała substancji, zapobiegają zatrzymaniu wody w organizmie, powodującej obrzęki i opuchliznę, zwłaszcza nóg. W ten sposób działa napar z lubczyku oraz jastrzębca kosmaczka.

Kruszyna pospolita to kolejna roślina, która pomoże Ci, jeśli dotychczas nieskutecznie walczyłaś z nadwagą lub otyłością. Regularne picie naparów z jej suszonej kory lub owoców pobudzi wytwarzanie żółci oraz pracę jelita grubego, co sprawia, że działa ona przeczyszczająco. Dobrym regulatorem procesów trawiennych jest także szałwia, mięta pieprzowa i skrzyp polny.

Z wysokim poziomem cholesterolu poradzi sobie bazylia, a w momencie napadu wilczego głodu warto sięgnąć po napar z morszczynu. Nadmierny apetyt zahamuje również chleb świętojański, którego ziarna pęcznieją po zmieszaniu z wodą przez co wypełniają żołądek, na długo pozostawiając uczucie sytości. W podkręcaniu tempa przemiany materii, a tym samym przyspieszeniu spalania tkanki tłuszczowej, skuteczny będzie fiołek trójbarwny, czyli bratek, który dodatkowo zadba o oczyszczenie i odtrucie organizmu.

ids="/wp-content/uploads/2013/05/mieta-pieprzowa-w-torebkach.jpg|Szałwia w torebkach"]

виагра препарат

steroid-pharm.com

недвижимость киевская область