Data publikacji:

Jazda na nartach - dlaczego powinnaś zacząć?

Autor: Joanna Stanuch

Jestem pewna, że dla większości z Was uprawianie sportu latem jest sprawą oczywistą – w końcu nie ogranicza nas pogoda, która jest jednym z najważniejszych czynników wygodnego trenowania. Co jednak, gdy za oknem mróz? Możliwości z pewnością są odrobinę mniejsze, ale równie ekscytujące – przynajmniej dla mnie!

Niedawno polecałam Wam regularną jazdę na łyżwach przytaczając korzyści, jakie możemy z niej wyciągnąć. Jak już wiecie, jestem zwolenniczką sportów zimowych i mroźnej pory roku samej w sobie. Dzisiejszy tekst szczególnie mocno opieram na moim doświadczeniu i ogromnej miłości, jaką darzę jazdę na nartach :) Liczę, że te z Was, które jeszcze jej nie wypróbowały, dadzą się przekonać!

Uwielbiam narciarstwo, bo...

1. Daje mi piękną postawę i mocne mięśnie

To banalne, ale muszę o tym wspomnieć – narciarstwo doskonale modeluje mięśnie nóg oraz uczy nasze ciało stabilnej postawy. Podczas jazdy angażujemy nie tylko nogi, ale i mięśnie tułowia, które odpowiadają za utrzymanie równowagi. Ten, kto nazywa narciarstwo sportem mało efektownym, pewnie nigdy go nie spróbował – ja zauważam różnicę już po kilku dłuższych wypadach na stok w sezonie.

2. Jest cichym zabójcą cellulitu

Jeśli poszukujecie sposobu na pozbycie się skórki pomarańczowej, narty okażą się doskonałym sprzymierzeńcem. Długotrwałe napięcie mięśni podczas jazdy sprawia, że krążenie krwi i limfy usprawnia się, co zmniejsza ten jeden z największych, kobiecych problemów urodowych.

3. Każdy z nas może go spróbować

Nawet, jeśli jesteście totalnie zielone w sportach zimowych, uwierzcie mi - dacie sobie radę! Narciarstwo to jeden z tych sportów, który pozornie nie męczy - mimo to, nasze nogi wykonują ogromną pracę, której efekty odczujecie dopiero kolejnego dnia ;) Każdy z nas może nauczyć się jazdy na nartach - wystarczy cierpliwość i determinacja.

4. Dotlenia organizm i poprawia nastrój

Co zagwarantuje równie dużą dawkę świeżego powietrza niż szusowanie po pięknych górach? Narciarstwo uprawiane w okolicznościach przyrody to prawdziwa przyjemność dla naszych płuc. Dodatkowo, wysiłek pozwala uwolnić duże ilości endorfin, które sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi.

5. Jest piękne i odprężające

Wiadomo – na samym początku nikt z nas je jeździ z gracją i spokojem, jednak regularne uprawianie narciarstwa pozwala na wypracowanie odpowiedniego stylu. Gdy już pozbędziemy się strachu i stresu, jazda na nartach może być niezwykle odprężająca, a my same na stoku będziemy prezentowały się rewelacyjnie.

Towarzysze wygodnej (i bezpiecznej!) jazdy

Narciarstwo to sport, w którym moim zdaniem trudno obyć się bez odpowiedniej odzieży. Nie chodzi wyłącznie o zrobienie wizualnego „wow” na stoku, ale przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo. Oto mój mały niezbędnik, który gorąco polecam i Wam.

Odzież narciarska - wygodna i zapewniająca bezpieczną jazdę

Więcej

Bielizna termiczna - dla zdrowia

Więcej

Czy są wśród Was zapalone narciarki? A może w tym sezonie czeka Was pierwszy raz? :)

www.buysteroids.in.ua/inekczionnyie-anabolicheskie-steroidyi/masteron/mastabol.html

http://pharmacy24.com.ua

pharmacy24.com.ua