Data publikacji:

Jedz pestki awokado na zdrowie! - 6 powodów

Autor: Karolina

Okazałe pestki awokado pozostają w cieniu popularności pysznego środka tego owocu. Po wydrążeniu lądują w zazwyczaj śmietniku. Podejmujemy więc zdrowotne wyzwanie i zachęcamy Was do konsumpcji twardej części awokado.

Przedstawiamy 7 powodów, dzięki którym docenisz pestki awokado.

1. Doping dla układu odpornościowego

Pestki zawierają ogromną ilość przeciwutleniaczy. Wzmocnią więc nasze naturalne mechanizmy obronne, ale też... zakonserwują żywność!

2. Zwalczają bakterie i wirusy

Pomogą nam więc także w trakcie infekcji. Jeśli więc czujesz, że dopada Cię przeziębienie lub grypa - zjedz CAŁE awokado.

3. Wyostrzają wzrok

Ponieważ zawierają luteinę. Spore ilości tej substancji poprawiają ostrość widzenia, więc sięgać po pestki awokado powinni zwłaszcza okularnicy.

4. Dla zdrowia serca

Pestki zawierają solidne dawki magnezu i potasu, a te składniki są znanymi strażnikami kondycji naszego serca. Włączając awokado do diety, poprawimy nie tylko jego pracę, ale też ochronimy serce przed chorobami.

5. Dla kobiet w ciąży

Przyszłe mamy powinny częściej niż zwykle sięgać po awokado i wydłubywać pestkę, która jest niezwykle bogata w kwas foliowy.

6. Polepszacz trawienia

Tę zaletę pestki zawdzięczają zawartości błonnika. Co więcej, jest on bardzo łatwy przyswajalny. Warto zatem przetestować tę właściwość podczas problemów z układem trawiennym.

Cenna rada: Aby dobrać się do pestki awokado, wystarczy zostawić ją na słońcu na trzy dni. Wysuszoną część owocu rozłupujemy potem młotkiem kuchennym i blendujemy.

Szeroką ofertę blenderów znajdziesz TUTAJ.

Więcej
http://pills24.com.ua

http://medicaments-24.net

женский возбудитель в украине