Data publikacji:

Joga na hamakach - jak wyglądają zajęcia?

Autor: Sylwia Stwora

Wielogodzinna praca za biurkiem oraz garbienie się to prawdziwe zmory dla naszego kręgosłupa. Nadmiernie obciążony i często znajdujący się w niewłaściwej pozycji może poważnie dać się we znaki. Odpowiedzią na problemy z nim związane, a także redukcję stresu i poprawę sylwetki jest joga na hamakach. Jak wygląda dalekowschodnia gimnastyka w powietrzu?

Za jogą na hamakach, która profesjonalnie nazywana jest jogą antygrawitacyjną lub jogą powietrzną, stoi broadwayowski tancerz i instruktor Christopher Harrison. Jego celem było stworzenie metody treningowej dla grupy tanecznej AntiGravity, która w swoje układy wplatała figury akrobatyczne. Rozwiązaniem okazało się połączenie elementów tradycyjnej jogi, pilatesu, ćwiczeń kardio oraz akrobatyki i przeniesienie ich w powietrze, a konkretnie na specjalny hamak. W ten sposób Harrison sprawił, że w czasie jednego treningu tancerze ćwiczyli rozciąganie, wzmacniali różne partie mięśni, a także pracowali nad zachowaniem równowagi i odpowiednią koordynacją ruchów.

Zajęcia z antygrawitacyjnej jogi odbywają się na hamaku, stworzonym z jedwabiu, który jest w stanie utrzymać obciążenie do 400 kg. Tkanina jest zamocowana w dwóch punktach i ok. 70 cm nad podłożem. Taki sposób zawieszenia pozwala swobodnie zmieniać kształt hamaka, np. w trapez, sznur czy tradycyjny pas do leżenia. Podczas treningu powietrznej jogi wykonywane są assany podobne do tych w jej klasycznej odmianie, ale i szereg innych ćwiczeń, m.in. pompki, szpagaty, skłony, zwisy (np. głową w dół), bujanie się, bieg, itp. Podczas zajęć, oprócz instruktora demonstrującego kolejne ruchy, jest również drugi prowadzący, który zajmuje się asekurowaniem ćwiczących.

www.farm-pump-ua.com

buying steroids

виагра действие препарата