Data publikacji:

Kawa kuloodporna - co to takiego? Sposób przyrządzania

Autor: Karolina

Naukowcy stale pracują nad wynalezieniem diety-cud, która pozwoli zrzucić zbędne kilogramy przy minimalnym wysiłku. Ostatnim głośnym pomysłem była dieta “kuloodporna” (ang. “bulletproof”), czyli ulepszona dieta paleo. Jednym z jej elementów jest spożywanie “kuloodpornej kawy”, czyli naparu z masłem i olejem kokosowym.

Autor: Anna F.

Założeniem diety “kuloodpornej” jest pozyskiwanie większości kalorii ze zdrowych tłuszczów i zminimalizowanie spożycia węglowodanów. Jednym ze sposobów, by zamienić w diecie cukry na wartościowe tłuszcze, jest wypijanie na śniadanie mieszanki mocnej kawy z masłem i olejem MCT (który zawiera kompleks średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych pochodzenia roślinnego) lub olejem kokosowym. Drastyczne obniżenie spożycia węglowodanów i zwiększenie podaży wartościowych tłuszczów obniża łaknienie, co sprzyja redukcji wagi, zaś solidny zastrzyk energii z kofeiny zapobiega osłabieniu związanego zazwyczaj z przejściem na dietę. Jeśli więc Twoim problemem jest zbyt duży apetyt, “kawa kuloodporna” może pomóc Ci go ograniczyć. Oczywiście pod warunkiem, że nie zagryziesz jej ciasteczkiem ani nie dodasz mleka.

Skąd pomysł na taki napój? Dave Asprey, twórca i propagator idei “diety kuloodpornej”, zainspirował się naparem herbacianym z dodatkiem masła z mleka jaków, powszechnie spożywanym w Tybecie. Podobnie jak inne potrawy będące częścią tej diety, “kawa kuloodporna” ma jak najbardziej przypominać składem to, co spożywali nasi przodkowie. A to oznacza dużo tłuszczu i białka, a bardzo niewiele węglowodanów.

Przepis na kawę kuloodporną

1 kubek mocnej kawy (ze świeżo mielonej dobrej jakości arabiki)

1 łyżeczka masła (niesolonego, od krów z chowu pastwiskowego)

15 g oleju MCT/oleju kokosowego nierafinowanego

Zaparzyć kawę w ekspresie lub zaparzaczu, dodać masło i olej. Miksować w blenderze aż do uzyskania jednolitej konsystencji.

Czy kawa kuloodporna działa odchudzająco? Oczywiście bez zmiany nawyków żywieniowych, wypijanie kawy z dodatkiem tłuszczu nie da oszałamiających efektów, choć może nieznacznie wpłynąć na metabolizm. Jeśli jednak zgodnie z zaleceniami “diety kuloodpornej” zastąpimy obfite w węglowodany śniadanie takim naparem, możemy liczyć na zmniejszenie apetytu w ciągu dnia i obniżenie wagi. Wynika to z faktu, że pokryjemy zapotrzebowanie energetyczne niewielką ilością wartościowego tłuszczu, a kofeina pobudzi organizm. Nie będziemy więc zaspokajać głodu węglowodanami, które wywołują spiralę zapotrzebowania na cukier. Ponadto, mocna kawa z dodatkiem tłuszczów to świetny sposób, by zmobilizować organizm przed trudnym egzaminem czy wymagającym dniem w pracy.

Strona internetowa diety Bulletproof: www.bulletproofexec.com.

Szeroki wybór kawy znajdziesz TUTAJ.  

biceps-ua.com/tribulus-biotech-2000.html

http://www.farm-pump-ua.com/

1stnationalreserve.com