Data publikacji:

Keratynowe prostowanie włosów - zabieg przereklamowany?

Autor: Joanna Stanuch

Która z nas nie marzy o pięknych, lśniących włosach niczym z reklamy? Niestety, mnóstwo kobiet nie jest zadowolonych z wyglądu swojej fryzury choćby dlatego, że kosmyki są zniszczone wskutek codziennych zabiegów stylizacyjnych. W ostatnim czasie rekordy popularności bije zabieg keratynowego prostowania, który natychmiastowo nadaje włosom zdrowy wygląd. Jednak, czy w każdym wypadku okaże się on najlepszym rozwiązaniem?

Keratynowe prostowanie włosów to stosunkowo łatwy zabieg fryzjerski, polegający na naniesieniu na kosmyki preparatu keratynowego i wyprostowaniu ich silnie rozgrzaną prostownicą. Efektem zabiegu jest natychmiastowe wygładzenie włosów, nadanie im miękkości i gładkości. Wszystko za sprawą keratyny - naturalnego budulca włosa, który uzupełnia jego strukturę, co po prostowaniu zauważymy szczególnie w przypadku włosów silnie zniszczonych.

Zalety zabiegu

Co przemawia za zastosowaniem keratynowego prostowania? Bezapelacyjnie jego natychmiastowość – aby uzyskać podobny efekt, musiałybyśmy miesiącami skrupulatnie zajmować się pielęgnacją włosów, np. poprzez ich olejowanie. Przez dłuższy czas nie będziemy musiały także przejmować się prostowaniem i wymyślnym układaniem – będziemy cieszyły się z kolei łatwymi we współpracy, dobrze układającymi się włosami. Jeśli jednak efekt zabiegu nie okaże się zadowalający, nie ma powodu do paniki - rezultat będzie zmniejszał się stopniowo, wraz z każdym, kolejnym myciem.

Nie wszystko jest takie proste…

Keratynowe prostowanie nie należy do zabiegów, któremu absolutnie nic nie można by zarzucić. Wiele kobiet, które zdecydowały się na jego wykonanie wskazuje, że po wypłukaniu keratyny z włosów ich stan był gorszy, niż przed wykonaniem prostowania. Z tego względu, nad zabiegiem powinny dwa razy zastanowić się te z pań, które są posiadaczkami włosów szczególnie zniszczonych i słabych. Niejednokrotnie zdarza się, że kosmyki po wykonaniu keratynowego prostowaniu wykazują także szybszą skłonność do przetłuszczania.

Po drugie – należy pamiętać, że zabieg ten nie gwarantuje trwałych efektów. Zwykle doskonały wygląd fryzury utrzymuje się do 4 tygodni, z kolei przy częstym myciu włosów będzie on jeszcze krótszy.

Trzeba także pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu keratynowego prostowania nie można myć wlosów przez najlepiej 2, a nawet 3 dni. Trzeba także zrezygnować na ten czas z sauny czy basenu, gdzie włosy mogłyby się zmoczyć. Jednocześnie także nie poleca się spinania i związywania włosów, które mogłyby doprowadzić do powstania zagnieceń na włosach.

By efekty zabiegu utrzymywały się dłużej warto zainwestować w odpowiednie kosmetyki. Podczas zakupów szukaj produktów, w których nie ma alkoholu, SLS-ów i silikonów, który niewątpliwie negatywnie wpłyną na stan włosów.

SYNOPTISPHARMA, szampon do włosów przetłuszczających się; 8,40 zł/200 ml

Jaka alternatywa?

Jak wiadomo, zabieg keratynowego prostowania zaoszczędza nam mnóstwo czasu na codziennej stylizacji. Jeśli jednak po przeczytaniu tego artykułu masz choć cień wątpliwości co do tego, czy powinnaś go wykonać, wypróbuj preparaty kosmetyczne gwarantujące podobny efekt, lecz mniej ingerujące w stan kosmyków.

1. CHI KERATIN SZAMPON REKONSTRUUJĄCY Z KERATYNĄ 355 ML

Więcej o pielęgnacji zniszczonych włosów poczytasz tutaj: Olejowanie włosów dla początkujących

Miałyście do czynienia z keratynowym prostowaniem? Jakie są Wasze spostrzeżenia?

лекарство для улучшения потенции

силденафила цитрат купить