Data publikacji:

Koniec z bezsennością – dieta na dobry sen

Autor: Sylwia Stwora

Coraz częściej masz problemy z zasypianiem, a od pewnego czasu przespanie kilku godzin jest wręcz niemożliwe? Przyczyna bezsenności może leżeć w nieprawidłowym sposobie odżywiania. Lekiem na męczącą dolegliwość będzie dieta na dobry sen.

Przyczyny bezsenności zwykle upatrujemy w stresie. Niejednokrotnie wina leży po stronie choroby, przyjmowanych leków czy używek typ kawa, papierosy lub alkohol. Jednak gdy żaden z powyższych czynników nas nie dotyczy, kiepska jakość snu, a co za tym idzie rozdrażnienie, ciągłe ziewanie i brak koncentracji w ciągu dnia, może wiązać się ze źle zbilansowaną dietą.

Więcej

Przede wszystkim warto zadbać o to, aby ostatni posiłek był lekki i zjedzony nie później niż 2 godziny przed pójściem spać. Nie należy obciążać na noc układu pokarmowego, gdyż zmuszony do trawienia organizm nie będzie miał czasu na zregenerowanie się. W wieczornym menu nie powinny znaleźć się potrawy smażone, ciężkostrawne, wzdymające czy z dodatkiem ostrych przypraw, sera żółtego, cebuli oraz czosnku. Należy unikać przejadania się, picia napojów gazowanych, kawy i mocnej herbaty, alkoholu czy palenia papierosów. Nie wyśpisz się również, jeśli położysz się spać głodny. Warto tak rozłożyć posiłki w ciągu dnia, aby zjadać je regularnie, co 3-4 godziny, a nie napychać się wieczorem.

Na problemy z przespaniem całej nocy wpływa niedobór witamin z grupy B, szczególnie witamin B1, B6 oraz B12, które regulują pracę układu nerwowego. Znajdziesz je w rybach morskich, które dodatkowo są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 (tuńczyk, makrela, pstrąg, łosoś, dorsz), mięsie drobiowym, polędwicy, mięsie z królika, chudych twarogach i żółtku jaj. Ich cennym źródłem jest także pełnoziarniste pieczywo, kasze, razowy makaron, brązowy ryż oraz soja.

Zmagając się z bezsennością, wzbogać swoją dietę o produkty zawierające trypofan. Aminokwas, który odpowiada za wydzielanie melatoniny i serotoniny – hormonów warunkujących dobry sen i odprężenie, dostarczysz z powyższymi produktami, a także z mlekiem, orzechami, płatkami owsianymi czy suszonymi owocami. Pomocna będzie też dawka witaminy C w postaci np. świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy czy grejpfruta.

www.farm-pump-ua.com/stanozolol2.html

www.farm-pump-ua.com/testosternon-enantat.html

https://farm-pump-ua.com