Data publikacji:

Kranking: siła i spalanie

Autor: Paulina

Efektywność i skuteczność tego treningu sprawiły, że kranking został uznany za jedną z najbardziej popularnych rodzajów aktywności fizycznych. Zanim ruszysz na zajęcia fitness, poznaj historię i zalety krankingu.  

Metoda zainspirowana przełamywaniem słabości

Kranking, czy inaczej KRANKcycle, to rodzaj treningu aerobowego z elementami treningu siłowego. Nazwa pochodzi od innowacyjnej maszyny służącej do uprawiania krankingu. Na czym polega jego mechanizm? Zanim odpowiemy na to pytanie, musimy cofnąć się do początków dyscypliny.

Więcej

Twórcą krankingu jest Johnny G. - profesjonalny sportowiec oraz twórca i trener indoor cyclingu (spinningu). Idea nowej metody zrodziła się podczas spotkania z niepełnosprawnymi sportowcami. Wówczas zaobserwował, jak ogromne rezultaty daje jazda na rowerze dla niepełnosprawnych (handcycle). Pełen podziwu dla osiąganych przez nich wyników, postanowił wykorzystać potencjał handcyclingu w treningach osób pełnosprawnych. W efekcie powstał KRANKcycle - rower stacjonarny zainspirowany mechanizmem handbike'ów.

Jak wygląda trening?

Maszyna składa się z regulowanego siodełka oraz układu napędowego. Osoba ćwicząca kręci pedałami ręcznymi, wykonując ruch identyczny do pedałowania na tradycyjnym rowerze.

Kranking, tak jak spinning, może przyjmować formę zorganizowanych zajęć grupowych pod czujnym okiem trenera. Możesz również samodzielnie próbować swoich sił podczas indywidualnej sesji ćwiczeniowej. Trening powinien być poprzedzony rozgrzewką całego ciała, z uwzględnieniem jego górnych partii (mięśnie i stawy). Nie zaleca się ćwiczyć dłużej niż 60 minut.

KRANKcycle pozostawia Ci dużą swobodę w doborze techniki: możesz jeździć stałym tempem lub interwałami, pedałować oburącz lub naprzemiennie, raz jedną, raz drugą ręką, do przodu i do tyłu...

Więcej

Podczas treningu ważny jest wygodny strój. Najważniejszymi elementami są niekrępująca ruchów koszulka oraz rękawiczki. Te ostatnie są bardzo ważne: pomyśl o nich jak o wygodnych butach sportowych! Będą chronić Twoje dłonie podczas jazdy.

Korzyści

To świetny rodzaj aktywności fizycznej. Krankinig bardzo dobrze działa na górne partie ciała. Podczas jazdy pracują wszystkie mięśnie rąk i pleców, a w szczególności barki, bicepsy i tricepsy oraz mięśnie przedramion. Ciągłe kręcenie korbami to ogromny wysiłek. Regularne treningi owocują wzrostem siły rąk. Jeżeli masz problem z obwisłymi ramionami, to będzie to dobre uzupełnienie Twojej aktywności fizycznej.

Więcej

Jako rodzaj treningu aerobowego, kranking pozytywnie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej. Wysiłek podczas pedałowania przyspiesza pracę układu oddechowego oraz sercowo-naczyniowego. W ten sposób stymulujesz metabolizm. Metoda ta korzystnie wpływa również na wytrzymałość osoby ćwiczącej.

на сайте biceps-ua.com

обращайтесь biceps-ua.com

виагра препарат