Data publikacji:

Kubeczek menstruacyjny – najważniejsze informacje

Autor: Kasia

Choć o kubeczku menstruacyjnym słyszała większość z Was, to wciąż uznawany jest on za produkt niszowy. Ten nowoczesny sposób zabezpieczenia przed miesiączką jest polecany wszystkim kobietom, a w szczególności aktywnym. Przedstawiamy, jak działa i jakie są jego zalety.

Pierwsze projekty kubeczków powstały już w latach 30. XX wieku. Jednak przez długi czas zmagano się z odpowiednio elastycznym materiałem do stworzenia komfortowego produktu. W 1987 roku pojawiły się pierwsze kubeczki z lateksu, a w 2002-2003 z silikonu medycznego. Dzisiaj kubeczek menstruacyjny to nowocześniejsze, bezpieczniejsze i korzystniejsze rozwiązanie — zwiększa komfort, chroni zdrowie i środowisko, a dodatkowo pozwala oszczędzić pieniądze.

Jak działa?

Kubeczek aplikuje się do pochwy tak samo jak tampony, z tą różnicą, że miesiączka gromadzi się w kubeczku, który trzeba samemu opróżniać. Ponieważ jest on bardzo pojemny jego czyszczenie odbywa się o wiele rzadziej niż w przypadku podpasek lub tamponów, nawet tylko 2 razy na dobę. Wykonany z silikonu medycznego lub lateksu dokładnie przylega do ścianek pochwy, dzięki czemu mamy pewność, że nic nie wydostanie się na zewnątrz. Aby założyć kubeczek należy go złożyć (spłaszczyć), włożyć w takim kształcie do pochwy, puścić palce, aby się swobodnie rozłożył i wyjąć palce.

Zanim zdecydujesz się na kubeczek koniecznie porozmawiaj o tym z Twoim lekarzem ginekologiem. Pomoże on dobrać odpowiedni rozmiar oraz dokładnie wytłumaczy zakładanie i wyjmowanie kubeczka.

Dla komfortu

Kubeczek jest wygodny zarówno podczas codziennych czynności, jak i w czasie uprawiania sportów, pływania, jazdy konno i wszelkich innych aktywności. Wystarczy jeden kubeczek, nie musimy nosić ze sobą zapasu środków higienicznych. Krew w kubeczku ma bardzo ograniczony dostęp powietrza, więc nie ma nieprzyjemnego zapachu. Produkt można zastosować w dniu oczekiwanej miesiączki bez obaw, że nas zaskoczy. Nawet menstruacji kubeczek nie szkodzi naszemu zdrowiu. Pozwala czuć się czysto i świeżo, a także dokładnie pozwala na swobodny odpływ krwi. Poza tym jest niezwykle dyskretny, a u niektórych kobiet niweluje bóle miesiączkowe.

Dla zdrowia

Kubeczek jest hipoalergiczny, wykonany z materiałów medycznych. Nie zawiera szkodliwych substancji wybielających czy dezynfekujących. Kubeczki nie zawierają tosyn ani substancji zapachowych. Jest niezwykle higieniczny, ponieważ sama decydujesz o częstotliwości jego opróżniania i czyszczenia. Kubeczek menstruacyjny zmniejsza też ryzyko infekcji, TSS, infekcji układu moczowego i grzybicznych. Nie powoduje takżę odparzeń, wysypki ani innych podrażnień.

Dla oszczędności

Cena kubeczka zwraca się już po 4 miesiącach w porównaniu z comiesięcznym zakupem podpasek i tamponów. Ponadto jeden kubeczek może być używany od 5-15 lat.

Wady?

Na początku aplikacja kubeczka może przysparzać kłopoty, zanim dojdziemy do wprawy w jego prawidłowym zakładaniu i wyjmowaniu. Na szczęście można to bezpiecznie przećwiczyć także przed miesiączką. Dużym problemem jest również zaufanie, że jest on w stanie zabezpieczyć nas w czasie miesiączki.

Silny ból miesiączkowy łagodzi ciepły termofor. Szeroki wybór znajdziesz TUTAJ.

viagra-on.com

www.pills-generic.com/potenzmittel/orlistat

безворсовые ковры