Data publikacji:

Czy kupowanie żywności w internecie to lenistwo?

Autor: Joanna Stanuch

Dziś w sieci możemy kupić już praktycznie wszystko. Sama regularnie kupuję przez Internet mnóstwo artykułów – począwszy od ubrań, przez kosmetyki, aż do urządzeń elektronicznych. Czy zdarzyło się Wam jednak kiedykolwiek zamawiać przez internet… produkty spożywcze?

Dzisiejszy wpis inicjuje akcję Ranking Zaufanych Opinii, w której to Wy możecie wybierać najlepsze sklepy internetowe z rozmaitych kategorii. Zwycięscy mogą liczyć na odznaczenia świadczące o uznaniu klientów, a z drugiej strony i Wy macie szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Październik ogłaszamy zatem miesiącem rozsądnych zakupów – raz w tygodniu poruszę z Wami temat kupowania w internecie licząc, rzecz jasna, że aktywnie włączycie się do dyskusji na blogu. :-)

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie możliwość robienia zakupów w sieci to jedna z najlepszych rzeczy, jaką wymyślił człowiek. I w żadnym razie, nie przesadzam – gdybym za każdym razem, gdy chcę kupić torebkę, ulubiony kosmetyk czy nowe etui na telefon musiała przeprowadzać wyprawę do centrum handlowego, na pewno byłabym mocno zirytowana. Sądzę, że e-sklepy to ogromna wygoda, zwłaszcza dla ludzi zabieganych, którym wiecznie brakuje doby na realizację zaplanowanych zadań.

Ostatnio jednak, mijając samochód dostawczy jednego z popularnych supermarketów, z którego akurat wyładowywano zamówione przez kogoś zakupy, zaczęłam się zastanawiać nad zamawianiem produktów spożywczych przez internet. Czy to nie aby drobna przesada, aby w sieci zamawiać olej czy makaron?

Podejmując ten temat z moimi bliskimi zauważyłam, że sam fakt zakupów żywnościowych w sieci nie jest dla nich specjalnie szokujący. Obawy dotyczą za to przede wszystkim świeżości zamawianych produktów, oraz tego, że produktu nie możemy wcześniej dokładnie obejrzeć i dotknąć. Ponadto, istnieje ryzyko, że żywność zostanie uszkodzona podczas transportu.

Samej zdarzyło mi się kupować w sieci produkty spożywcze. Nie były to co prawda pomidory czy mleko, jednak nie przypominam sobie, abym miała jakiekolwiek zastrzeżenia do którejkolwiek z tych transakcji. Sądzę, że podczas zakupów żywnościowych w sieci za absolutną podstawą powinno być dokładnie prześledzenie opinii innych klientów, którzy skorzystali z oferty danego sklepu. Jeśli mamy gwarancję ze strony internautów, że sklep zrealizuje zamówienie w deklarowanym czasie, a produkty dotrą do nas w nienaruszonym stanie, możemy zaryzykować. W innym przypadku, możemy być niemiło zaskoczeni.

Jeśli robimy zakupy internetowe w sklepie o dobrej renomie, mogą mieć one naprawdę wiele zalet.

 • Po pierwsze: podobnie jak w przypadku każdego innego produktu, zaoszczędzamy czas. Zakładam, że większość Was, podobnie jak ja spędza w supermarkecie co najmniej godzinę na wyborze najprostszych produktów – w końcu wokół mamy tyle do wyboru, że trudno jednoznacznie podjąć decyzję...
 • Po drugie – przecież to naprawdę proste! Wybieramy tylko te rzeczy, które są nam niezbędne, po czym ekspresowo płacimy przelewem. Bez kolejek i  pośpiechu.
 • Osobiście, posiadam doświadczenia z kupowaniem w sieci żywności ekologicznej. Najczęściej zamawiam w niej oleje, które wykorzystuję na rozmaite sposoby. Zauważyłam, że w porównaniu do stacjonarnych sklepów, ceny produktów "eko" w internecie mogą być naprawdę o wiele niższe. Jestem pewna, że zasada ta działa również w przypadku innych artykułów zarówno żywnościowych, jak i o innym przeznaczeniu.

 • NACOMI OLEJ KOKOSOWY NIERAFINOWANY 100 G - OD 12,80 ZŁ
 • OLVITA, OLEJ Z CZARNUSZKI SIEWNEJ, 250 ML - OD 20,90 ZŁ
 • OLEJ LNIANY TŁOCZONY NA ZIMNO 1 LITR - OD 27,99 ZŁ
 • Czy zdarzyło się Wam kupować kiedykolwiek żywność w sieci? Jeśli tak, jakie są Wasze doświadczenia?

  Nie zapomnijcie oddać głosu na swój ulubiony sklep w Rankingu Zaufanych Opinii!

  biceps-ua.com

  https://buysteroids.in.ua

  У нашей компании интересный веб портал со статьями про http://buysteroids.in.ua.