Data publikacji:

Kupujemy ciśnieniomierz. Na co zwrócić uwagę?

Autor: Marcin Szewczyk

Ponad 9 milionów Polaków cierpi na nadciśnienie tętnicze, które nieleczone może prowadzić do choroby wieńcowej i niewydolności serca, udaru mózgu i demencja, a także niewydolności nerek. Dlatego powinniśmy dbać o systematyczne kontrolowanie ciśnienia. Służy do tego ciśnieniomierz.

Kupując ciśnieniomierz, powinniśmy szukać aparatu maksymalnie prostego w obsłudze i umożliwiającego pomiar bez pomocy drugiej osoby. Najlepiej udać się do apteki, gdzie fachowy personel pomoże wybrać najbardziej odpowiedni, atestowany sprzęt.

Podczas rozmowy z farmaceutą musimy poinformować go o kilku rzeczach: Kto będzie korzystał z ciśnieniomierza? Jedna osoba czy  cała rodzina? Czy będzie go używała osoba otyła?  Dziecko czy osoba starsza? Czy występują zaburzenia rytmu serca (arytmia)? Czy z ciśnieniomierza będzie korzystała osoba z rozrusznikiem serca? Czy potrzebna nam pamięć pomiarów? (funkcja szczególnie przydatna dla osób ze słabą pamięcią). Ponadto, osoby starsze powinny zwrócić uwagę, aby ich ciśnieniomierz miał duży czytelny wyświetlacz.

Na rynku znajduje się . Kupujący najczęściej decydują się na aparaty automatyczne lub półautomatyczne, w automatycznym zaś urządzenie samo napełnia mankiet powietrzem po naciśnięciu przycisku).

Wśród ciśnieniomierzy automatycznych wyróżniamy aparaty naramienne i nadgarstkowe. Te drugie są mniej dokładne, dlatego mogą być stosowane, które nie skarżą się na nadciśnienie, a pomiarów dokonują w celach profilaktycznych. Tym, którym zależy na dokładniejszych wskazaniach, polecamy aparaty naramienne. Ciśnieniomierze nadgarstkowe są przydatne też dla osób mniej sprawnych ruchowo oraz cierpiących na znaczną otyłość w okolicach ramion. Podczas badania, upewnij się też, czy używasz mankietu właściwego rozmiaru w innym przypadku wyniku pomiaru mogą być przekłamane.

Ciśnieniomierz to zwykle zakup na kilka lat, zwróćmy więc uwagę, aby aparat, na który się zdecydujemy, miał przynajmniej 2-3-letnią gwarancję.

link="file" columns="2" ids="/wp-content/uploads/2013/02/cisnieniomierz-omron-m2.jpg|Ciśnieniomierz firmy Beurer"]

виагра отзывы

Cialis 40 mg en ligne

www.swiss-apo.net