Data publikacji:

Lecznicze syropy domowej roboty cz. 1 – przepisy

Autor: Sylwia Stwora

Cebula, czosnek, chrzan, cytryna, siemię lniane i miód lub cukier. Jeśli w swoim domu znajdziesz te naturalne składniki nie zastanawiaj się długo, ale przyrządź z nich lecznice syropy. Pomogą one złagodzić dolegliwości związane z przeziębieniem czy kaszlem, a nawet całkowicie je wyleczyć.

Syrop z cebuli

Idealny na ból gardła oraz kaszel, zwłaszcza mokry – ułatwi odksztuszanie wydzieliny zalegającej w oskrzelach. Aby go przyrządzić, potrzebujesz 2 cebule, 2 łyżki cukru i łyżkę miodu naturalnego. Pokrój cebulę w plastry, włóż do słoiczka, zasyp cukrem i polej miodem. Odczekaj 2-3 godziny aż wytworzy się syrop. Pij 3 razy dziennie po 1 łyżce. Dla uzyskania lepszego efektu możesz dodać zgniecione 4 ząbki czosnku.

Syrop z czosnku

Podnosi odporność organizmu, a przy okazji działa także przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Do 10 rozgniecionych ząbków czosnku dodaj 3 łyżki miodu naturalnego, sok z całej cytryny oraz szklankę przegotowanej wody. Odłóż słoik na kilka godzin, a następnie odcedź. Syrop należy podawać 3 razy dziennie po 1 łyżce dorosłym oraz dzieciom powyżej 3 roku życia.

Syrop z chrzanu

Niezawodna metoda na suchy kaszel. Do 100 gram startego chrzanu dolej 150 ml przegotowanej wody, przykryj i odstaw na 30-40 minut. Następnie odcedź i dodaj 2 łyżki miodu. Dorosłym podawaj 3 razy dziennie po jednej łyżce stołowej, natomiast dzieciom po małej łyżeczce.

Syrop z siemienia lnianego

Również metoda na suchy kaszel. Do miseczki lub słoika wsyp 5 łyżek siemienia lnianego i zalej je litrem wody. Dodaj 5 łyżek miodu i gotuj przez 15 minut. Odstaw do schłodzenia. Podawaj dzieciom powyżej 2 roku życia i dorosłym 2 razy dziennie w małej filiżance lub kubku.

дапоксетин аналоги

oral steroids for sale

купить стероиды в киеве