Data publikacji:

Maseczka tonikowa DIY

Autor: Joanna Stanuch

Tonik do twarzy to kosmetyk, który gości w łazience każdej z nas. Jestem pewna, że większość z was używa go tylko w jednym celu – przywrócenia pH skórze po umyciu żelem. Jednak czy wiecie, że tonik może doskonale sprawdzić się jako maseczka o silnym działaniu?

Używając toniku do twarzy standardowo - owszem, przywracamy skórze prawidłowe pH, jednak bardziej intensywnego działania trudno się spodziewać. Kosmetyk, który zostaje na naszą twarz nałożony szybko, w minimalnej ilości, a zaraz po tym przykryty serum i kremem niekoniecznie przyniesie rewelacyjne skutki. W ostatnich latach zauważamy nowy, kosmetyczny trend – używanie toników jak maseczki.

Maseczka tonikowa. Czego potrzebujemy?

Jeśli posiadasz dobrze dobrany tonik do twarzy, to właściwie niewiele więcej będzie ci potrzebne. Możesz zainwestować w wygodne i profesjonalne płachty do masek, jednak równie dobrze sprawdzą się zwykłe chusteczki higieniczne.

Źródło: www.avon.com

Wystarczy, że nasączysz chusteczkę lub płachtę tonikiem, a następnie nałożysz ją na oczyszczoną skórę (polecam wyciąć otwory na usta i oczy :) ). Z tak przygotowaną własnoręcznie maską spędzamy 3-4 minuty.

Po upływie zalecanego czasu ściągamy naszą maskę i kontynuujemy kosmetyczną rutynę – aplikujemy serum i kremy.

Zalety stosowania maseczki tonikowej

Poza przywróceniem skórze odpowiedniego pH, maseczka z tonikiem do twarzy odświeży ją, ukoi, a cenne składniki zawarte w kosmetyku będą miały szansę wniknąć w głąb skóry. Pamiętajcie o wyborze dobrego toniku – najlepiej, aby nie zawierał alkoholu. Zamiast tego, poszukujcie w nim naturalnych składników dostosowanych do potrzeb waszej cery.

Maskę tonikową możecie stosować codziennie – rezygnując z przecierania twarzy wacikiem. Wykorzystując dobrze dobrany kosmetyk, pierwsze efekty zauważycie już po około tygodniu.

 • Sylveco Tonik Do Twarzy Hibiskus - od 7,97 zł

 • BIELENDA SKIN CLINIC PROFESSIONAL AKTYWNY TONIK KORYGUJĄCY ANTI-AGE - od 9.09 zł

 • Vianek normalizujący tonik do twarzy - od 13,99 zł

 • Orientana Tonik do twarzy Imbir i Trawa Cytrynowa - od 22,20 zł

 • Lierac Tonique Eclat Rozświetlający tonik witaminowy - od 43,99 zł

  farm-pump-ua.com/anastrover.html

  http://pills24.com.ua

  препараты для поднятия потенции