Data publikacji:

Metoda Burdenki – na czym polega?

Autor: Sylwia Stwora

Ćwiczenia w wodzie od lat są uznawane za jedną z najskuteczniejszych form rehabilitacji i szybkiego powrotu do sprawności fizycznej sprzed kontuzji czy operacji. Metoda Burdenki również wykorzystuje zalety wody, ale zestawia je z treningiem na lądzie. Takie połączenie pozwala trenować całe ciało, poprawiając wydolność, koordynację, poczucie równowagi, a przy okazji modelując sylwetkę.

Ojcem innowacyjnej metody, która powstała ponad 40 lat temu, jest dr Igor Burdenko, specjalista w dziedzinie rehabilitacji wodnej i założyciel Burdenko Water and Sports Therapy Institute. Korzystają z niej sportowcy z całego świata – pływacy, tancerze, łyżwiarze, biegacze, koszykarze, hokeiści czy tenisiści, w tym również olimpijczycy.

Więcej

Głównym założeniem programu jest praktyczne zastosowanie ćwiczeń lądowych i wodnych w oparciu o holistyczne podejście do kwestii związanych z rehabilitacją, klimatyzacją oraz zapobieganiem urazom czy kontuzjom. Oznacza to, że ciało jest traktowane jako system, w którym poszczególne części ściśle się ze sobą wiążą i wzajemnie na siebie oddziałują. Niezbędne jest więc dążenie do równowagi, stąd też dr Burdenko połączył korzyści płynące z ćwiczeń wodnych i lądowych. To pozwala osiągnąć optymalną formę oraz zdrowie.

Więcej

Metoda Burdenki skupia się na pracy nad sześcioma istotnymi obszarami zarówno dotyczącymi codziennego funkcjonowania, jak również związanymi z aktywnością fizyczną. Są to elastyczność, koordynacja, wytrzymałość, równowaga, szybkość i siła. W trakcie treningu wykorzystywane są różnego typu sprzęty np. gumy fitness, piłki rehabilitacyjne itp., a każde ćwiczenie powtarzane jest w dwóch wersjach – do przodu i do tyłu.

Więcej

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

самый мощный препарат для потенции

У нашей компании интересный интернет-сайт с информацией про винстрол цена.
baby gate with pet door