Data publikacji:

Monitorowanie tętna w czasie treningu a odchudzanie

Autor: Sylwia Stwora

Stosujesz odpowiednią dietę, regularnie ćwiczysz, ale dotychczasowe efekty Cię nie satysfakcjonują? Zaprzyjaźnij się z pulsometrem, który pozwoli Ci na monitorowanie tętna, a tym samym trenowanie w przedziale pulsu sprzyjającym odchudzaniu.

Aby organizm zaczął szybciej spalać kalorie, a także w ogóle rozpoczął redukcję tkanki tłuszczowej, trening musi trwać co najmniej 20-30 minut. Jednak to nie wszystko. Dopiero praca w odpowiednim dla Ciebie przedziale tętna sprawi, że wysiłek fizyczny w postaci ćwiczeń aerobowych (bieganie, jazda na rowerze, trening na orbitreku, itp.) zacznie przynosić pożądane rezultaty, czyli szczuplejszą sylwetkę.

Najpierw musisz poznać swoje tętno maksymalne. HRmax możesz obliczyć na kilka sposobów. Najprostszy to odjęcie od 220 swojego wieku. Przykładowo, mając 35 lat Twoje tętno maksymalne wynosi 185 uderzenia na minutę.

Kolejne obliczenia wiążą się z wyznaczeniem od 60 do 85 proc. HRmax. Ten przedział jest określany mianem strefy fat burning, czyli spalania tłuszczu. Dodatkowo dzieli się on na 5 stref. I strefa: 50-60 proc. HRmax – rozgrzewka, trening odpoczynkowy, regeneracyjny lub początki przygody ze sportem. II strefa: 60-70 proc. HRmax – wzmocnienie mięśni, poprawa metabolizmu, spalanie tkanki tłuszczowej. Ten przedział jest najlepszy dla odchudzania. III strefa: 70-80 proc. – poprawa wytrzymałości i wydolności. IV strefa: 80-90 proc. HRmax – zwiększenie siły  i szybkości oraz przyrost masy mięśniowej. Ostatnia V strefa to bardzo krótki wysiłek ekstremalny, czyli praca powyżej 90 proc. tętna maksymalnego.

Monitorowanie tętna, choć mniej precyzyjne, możliwe jest również bez pulsometru. Wystarczy, że w trakcie wysiłku fizycznego przez 10 sekund trzymając palce na tętnicy szyjnej lub na nadgarstku będziesz liczyć ilość uderzeń. Wynik musisz pomnożyć przez 6.

*Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

купить виагру через интернет в украине

средства для усиления мужской потенции

retractable baby gates