Data publikacji:

Najczęstsze błędy ćwiczeń na pośladki

Autor: Kasia

Chyba każda kobieta chciałaby mieć jędrne, seksowne pośladki, które idealnie wyglądają w legginsach, szortach oraz jeansach. W tym celu rozpoczynamy intensywne ćwiczenia i wyczekujemy szybkich oraz efektownych rezultatów. Ale one nie przychodzą… Być może popełniamy błędy podczas treningu?

Przedstawiamy najczęstsze błędy ćwiczeń na pośladki.

Zła technika

Najważniejszym, najprostszym i najskuteczniejszym ćwiczeniem na pośladki, ale także uda, którego nie zastąpi żadne inne jest wszystkim znany tradycyjny przysiad, czyli squat. Jednak bardzo często to z pozoru nieskomplikowane ćwiczenie wykonujemy nieprawidłowo przez co nie widzimy oczekiwanych efektów. Podczas przysiadów będą w pozycji wyjściowej ruch rozpoczynamy od stawu biodrowego, wypychamy biodra do tyłu, a następnie pochylamy tułów do przodu. Niestety najczęściej popełniamy błąd rozpoczynając od nachylenia tułowia do przodu. Za zgięciem w biodrach podąża zgięcie w stawie kolanowy oraz skokowym.

W robieniu przysiadów najważniejsza jest postawa ciała oraz odpowiednia kolejność ruchów. Fot.

Nieprawidłowe ułożenie ciała

To co jest najistotniejsze to postawa ciała. Stopy ustawiamy na szerokość bioder, kolana lekko gięte. Pamiętajmy o kręgosłupie: musi pozostać prosty! Powinniśmy mocno stać na piętach oraz śródstopiu, co bardziej zaangażuje do pracy pośladki. Nie możemy zapomnieć także o pilnowaniu kolan, aby nie wychodziły przed linię palców u stóp. Sprawia to, że przenosimy obciążenie na stawy kolanowe, co może doprowadzić do przeciążeń, a nawet kontuzji.

Monotonny trening

Bardzo często skupiamy się na jednym ćwiczeniu i powtarzamy je wielokrotnie. Niestety prawda jest taka, że tylko zróżnicowanie treningu przyniesie nam efekty oraz trwałe rezultaty. Im bardziej angażujące i różnorodne ćwiczenia tym lepiej. Najlepiej łączyć trening siłowy z obciążeniem z treningiem aerobowym. Dopiero takie połączenie zagwarantuje uzyskanie wymarzonego wyglądu. Trening aerobowy spala tkankę tłuszczową i uwydatnia mięśnie, a przysiady czy też inne ćwiczenia nadają pośladkom kształt.

Nie wychodzenie z siłowni

Wydaje nam się, że najlepsze ćwiczenia to te mozolnie wykonywane na siłowni lub na macie we własnym salonie. Jednak często takie treningu doprowadzają nas do utraty motywacji, a w efekcie porzucenia ćwiczeń. Jak się okazuję pośladki bardzo skutecznie możemy wyćwiczyć szybko spacerując, jeżdżąc na rolkach, biegając i uprawiając wspinaczkę. Chodzenie po płaskim podłożu angażuje pośladki, ale marsz pod górę robi to jeszcze lepiej. Poza tym, o wiele przyjemniej i zdrowiej dla naszego układu oddechowego, krwionośnego i odpornościowego jest ćwiczyć na świeżym powietrzu. Dodatkowo poznajemy okolicę, nowe tereny zielone czy nieznane zakątki, dzięki czemu nie nudzimy się zbyt szybko.

Szeroki wybór mat do ćwiczeń znajdziesz TUTAJ.

http://steroid-pharm.com

http://pills24.com.ua

http://medicaments-24.net