Data publikacji:

Najlepsze źródła kwasów omega 3

Autor: Sylwia Stwora

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega 3, jak sama nazwa wskazuje, są istotnym składnikiem codziennej diety, wpływającym na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Najlepszym ich źródłem są ryby. Jakie inne produkty dostarczają duże ilości kwasów omega 3?

Nasz organizm nie jest w stanie sam wyprodukować wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o nich w codziennym menu. Kwasy omega 3 pełnią rolę budulca, czuwającego nad prawidłowym rozwojem i funkcjonowaniem organizmu. Zapewnienie ich w odpowiedniej dawce już w wieku niemowlęcym, a także u dzieci i młodzieży pozytywnie wpłynie na pamięć, rozwój psychoruchowy, poprawi ostrość widzenia, a przede wszystkim podwyższy odporność organizmu na infekcje, alergie czy zmiany skórne. Z kolei dorośli dzięki spożywaniu omega 3 będą mieli zdrowe włosy, skórę i paznokcie, obniżą ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego i zadbają o prawidłową pracę układu nerwowego. Kwasy wspomogą również walkę z nadwagą.

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 znajdziemy w też orzechach. W mniejszych ilościach występują w brokułach, zielonym groszku, sałacie i kapuście. Można je dostarczać organizmowi również w postaci tranu czy innych suplementów zawierających omega 3.

дженерик дапоксетин купить

3d adult comics

www.buysteroids.in.ua