Data publikacji:

Naturalne spalacze tłuszczu

Autor: Paulina

Przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i zapobiegają jej odkładaniu się. Poznaj naturalne spalacze tłuszczu. Zobacz, co włączyć do swojej diety, żeby przyspieszyć odchudzanie.

Od kilkunastu lat obserwujemy boom na syntetyczne termogeniki. Spalacze tłuszczu to substancje, które wspomagają proces termogenezy - przekształcania tłuszczu w energię, a więc jego spalania. Kolejni producenci kuszą nas szybkimi efektami (bez diet i ćwiczeń) swoich specyfików. Nierzadko produkty te są bardzo drogie, a ich rzeczywiste rezultaty - dalekie od marketingowych obietnic umieszczanych w reklamach i na opakowaniach.

W stosunku do syntetyków należy zachować duży dystans. Nie ma co się oszukiwać - żaden bezpieczny środek nie zagwarantuje Ci osiągnięcia wymarzonej sylwetki, jeżeli nadal będziesz objadać się niezdrowymi rzeczami. To jedynie suplement wspomagający naturalne procesy, a nie cudowne remedium na nadmiar tkanki tłuszczowej. O ile apteczne i atestowane preparaty nie wpłyną niekorzystnie na Twoje zdrowie (przyjmując, że stosujesz je zgodnie z zaleceniami producenta lub trenera), o tyle radzimy Ci unikać podejrzanych środków, które krążą w internecie. Nie do końca zweryfikowany i potwierdzony skład produktu nie raz był przyczyną zapaści i pogorszenia stanu zdrowia sięgających po nie osób.

Naturalne spalacze tłuszczu

Na szczęście termogeniki występują również naturalnie - znajdziesz je w wielu produktach spożywczych. Do grup tych należą pokarmy obfitujące m.in. w błonnik, witaminę C, kofeinę i teinę, kwasy omega-3, białko, katechiny czy kwas linolowy, znany lepiej jako CLA.

Produkty zawierające błonnik

Błonnik sam w sobie nie jest spalaczem, jednak jego obecność w diecie wspomaga oczyszczanie organizmu oraz funkcjonowanie układu trawiennego, co przekłada się na lepsze samopoczucie i szybsze chudnięcie. Sięgaj zatem po produkty pełnoziarniste, warzywa oraz owoce bogate w pektynę (np. jabłka i gruszki). Pektyna blokuje wchłanianie komórek tłuszczowych oraz uwalnianie tych zalegających w naszym ciele.

Pamiętaj, że nadmiar błonnika również szkodzi. Nie przekraczaj dziennej zalecanej dawki.

Produkty bogate w witaminę C

Owoce i warzywa zawierające duże ilości witaminy C stymulują produkcję ważnego transportera tłuszczu - L-karnityny. Owoce cytrusowe, np. grejpfruty dodatkowo pomagają regulować poziom glukozy we krwi.

Zawarta w cytrusach witamina C nie tylko wspomaga metabolizm tłuszczów, ale także wspiera odporność oraz wzmacnia naczynia krwionośne.
(fot. http://www.flickr.com/photos/[email protected]/)

Produkty zawierające zdrowe kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6

Orzechy, ryby, nasiona - zawarte w nich kwasy tłuszczowe regulują poziom cholesterolu, co przekłada się na usprawnienie przebiegu procesów metabolicznych.

Produkty bogate w proteiny

Struktura białek powoduje, że rozbicie ich na prostsze łańcuchy wymaga od naszego organizmu zużycia większej ilości energii. Trawienie białek trwa dłużej, dzięki czemu ciało zaczyna uruchamiać rezerwy energetyczne zgromadzone pod postacią tkanki tłuszczowej.

Herbata zielona i czerwona

Herbata jest źródłem polifenoli. Antyoksydanty z tej grupy oczyszczają  organizm z wolnych rodników i zapobiegają utlenianiu się tłuszczów.

Kawa

Nadmiar kawy nie służy naszemu ciału, ale w odpowiednich dawkach i dobrze podana (czytaj gorzka, bez mleka) uwalnia korzystne działania kofeiny. Składnik ten pobudza organizm, przyspieszając spalanie tkanki tłuszczowej. Kawę najlepiej wypijać rano, godzinę przed śniadaniem oraz przed treningiem.

Zioła (np. mięta, ostropest plamisty)

Zioła są źródłem składników regulujących trawienie i wydzielanie enzymów, m.in. żółci. Dodatkowo wspomagają detoks organizmu, w szczególności oczyszczanie i regenerację wątroby.

*Przeczytaj więcej o rodzajach tkanki tłuszczowej w ciele człowieka*

Przyprawy

Ostre przyprawy, takie jak pieprz kajeński, chili, czosnek czy imbir, przyspieszają krążenie, zwiększając tym samym ciepłotę organizmu. Dodatkowo zmniejszają apetyt na dania tłuste, słone i słodkie.

Cynamon blokuje wchłanianie tłuszczów i przyspieszają rozpad cukrów, regulując poziom glukozy we krwi.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy ma wszechstronne działanie zdrowotne. Wspiera pracę układu moczowego, w szczególności nerek, co poprawia oczyszczanie organizmu z toksyn. Ponadto zawarte w occie składniki równoważą gospodarkę tłuszczową.

BONUS - POBIERZ SCHEMAT I POWIEŚ GO NA LODÓWCE!

Kliknij w przycisk poniżej grafiki: w nowej karcie otworzy się grafika. Kliknij na nią prawy przyciskiem i zapisz ją na swoim komputerze!

[button link="/naturalne-spalacze-tluszczu/dbam-o-siebie_tluszcz_infografika_a4/" color="#92af1b" size="large" target="_blank" style="standard"]POBIERZ[/button]

купить вимакс в аптеках киева

https://steroid-pharm.com

женская виагра заменитель