Data publikacji:

Naturalne sposoby na regenerację wątroby

Autor: Karolina

Wątroba to jeden z najważniejszych organów naszego ciała. Nieustanie zachodzą w niej istotne dla naszego organizmu procesy. W związku z tym należy jej się odpowiednia troska. Zastanawiasz się, jak zadbać o swoją wątrobę i układ trawienny? Zobacz naturalne sposoby na jej regenerację.

Wątroba pełni w organizmie niesamowicie ważne dla naszego zdrowia funkcje. Przede wszystkim zajmuje się przetwarzaniem składników odżywczych w substancje lepiej przyswajalne przez pozostałe narządy. Kolejną istotną funkcją jest odtruwanie organizmu ze szkodliwych dla nas toksyn. To jednak jeszcze nie wszystko, jest ona także producentem żółci - enzymu, który jest niezbędnym elementem trawienia. Ponadto odpowiada ona także za niektóre białka odpornościowe, wspomaga regulację krzepliwości krwi oraz jest magazynem paliwa zapasowego, czyli glikogenu. Sprawdźmy zatem, jak prawidłowo o nią zadbać w najlepszy dla naszego organizmu sposób – przedstawiamy naturalne sposoby na regenerację wątroby.

Zioła w służbie wątroby

To, co służy wątrobie to z pewnością zioła. Najlepszym wyborem są przede wszystkim wyciągi z nasion ostropestu plamistego i ziela karczocha. Pierwszy z nich zawiera zbawienną dla wątroby silimarynę. Jest to substancja o właściwościach zwiększających zdolności regeneracyjnego komórek wątroby, ma działanie żółciotwórcze, przeciwzapalne oraz odtruwające. Jeśli chodzi z kolei o ziele karczocha, to dostarcza ono cynarynę, która działa żółciopędnie, stymuluje odtruwanie i podobnie jak nasiona ostropestu, regeneruje nasz cenny narząd.

Na grafice: 1. Ziele karczocha 50 g Dary Natury, 3,20 zł 

Więcej ziół i herbat leczniczych znajdziesz TUTAJ. 

Wartymi uwagi ziołami są także mięta i mniszek lekarski.

Rezygnacja z ostrych przypraw na rzecz…

Ostre przyprawy, takie jak pieprz czy curry mogą obciążać naszą wątrobę, dlatego zamiast nich proponujemy wprowadzić równie smaczne zamienniki. O wiele korzystniejszy będzie tymianek, majeranek, oregano, jałowiec oraz kurkuma, która dodatkowo jest świetnym źródłem przeciwutleniaczy. Przyprawy te działają rozkurczowo na przewody żółciowe, regulując tym samym dopływ żółci do dwunastnicy oraz wzmagają wydzielanie soku żołądkowego.

Prawidłowa dieta

O tym, jaki wpływ na nasze zdrowie ma prawidłowa dieta nie trzeba przekonywać już chyba nikogo. Istotne znaczenie ma ona także w przypadku właściwiej pracy naszej wątroby. W przypadku diety mającej na celu regenerację wątroby postaw na świeże owoce i warzywa oraz unikaj smażenia. To, co można jeść na surowo podawaj w postaci surówek czy sałatek. Ogranicz do niezbędnego minimum lub w miarę możliwości wyklucz całkowicie kawę i alkohol – są one najbardziej szkodliwe dla prawidłowego funkcjonowania naszej wątroby. Pij przynajmniej 2l wody dziennie i postaw na lekkostrawne węglowodany (ryż, płatki owsiane, drobne kasze). Twój układ trawienny będzie ponadto w stanie lepiej pracować, kiedy zamiast 3 większych posiłków dostarczysz mu 5-6 mniejszych porcji.

To, co jest polecane przy dietach na wątrobę, to także szpinak oraz buraki. Szczególnie polecane są one pod postacią pitego codziennie soku.

Odtruwający wątrobę sok warzywny

  • 250 g marchwi
  • 75 g świeżego ogórka
  • 75 g buraka
  • Ze wskazanych warzyw przygotowujemy sok lub koktajl za pomocą blendera. Wypijamy na czczo lub dzielimy na 3 porcje na cały dzień. Taką kurację warto stosować przez 2 tygodnie. Za pierwszym razem powtórzyć ją można po około 3 miesiącach, później wystarczy przeprowadzić ją raz w roku.

    https://pills24.com.ua

    www.medicaments-24.net

    женская виагра