Data publikacji:

Najlepszy balsam do ust? Sprawdź moje TOP 4

Autor: Joanna Stanuch

Latem skóra całego ciała wymaga szczególnej pielęgnacji, w której postawić powinnyśmy przede wszystkim na nawilżenie. Dotyczy to także skóry naszych ust – często pomijanej i zaniedbywanej. Wychodzę z założenia, że podstawą pięknego makijażu jest dobrze dobrana pielęgnacja, dlatego zawsze – przed użyciem ulubionej szminki – używam jednego z moich ulubionych balsamów do ust. Dziś chciałabym polecić wam kilku moich, ultra nawilżających ulubieńców.

1. Carmex Original, Formula Balsam do ust w słoiczku

Produkty do ust firmy Carmex to zdecydowanie mój numer 1 – suche usta nie mają z nimi najmniejszych szans. Lanolina stanowiąca główny składnik ich balsamów do ust doskonale współgra z moimi wargami, na długo pozostawiając je miękkimi i gładkimi. Do wyboru mamy różne opcje smakowe jak i rozmaite formy – balsam do ust w sztyfcie, słoiczku czy w formie kremowej. Jestem posiadaczką każdej wersji Carmexa – słoiczek wiernie czeka na mnie na nocnym stoliku, z kolei sztyft zawsze trzymam w torebce.

2. NIVEA, Balsam do ust, Raspberry Rose

Więcej

To małe cudeńko jest kolejnym, skutecznym sposobem na bardzo suche usta. W dosłownym tłumaczeniu, jest to masełko do ust w eleganckim, typowym dla Nivea, blaszanym opakowaniu. Balsamy są dostępne w kilku smakowitych zapachach, spośród których moim ulubionym jest malina. Produkt doskonale nawilża, nadaje się jednak raczej jako element wieczornej pielęgnacji, gdyż pozostawia na ustach lekko białawą warstwę.

3. Tisane, balsam do ust

Więcej

Moim kolejnym ulubieńcem w walce z suchymi ustami jest balsam Tisane. W jego składzie znajdziemy wosk pszczeli, oliwę, miód, olej rycynowy, witaminę E… słowem – sama natura. Produkt doskonale chroni wargi przed mrozem, słońcem czy wiatrem. Świetnie sprawdza się pod makijażem!

4. Ziaja, Masło kakaowe, czekoladowy balsam do ust

Więcej

Nasza polska Ziaja jak zwykle stanęła na wysokości zadania – balsamy do ust tej marki działają cuda, a dodatkowo kosztują dosłownie grosze. Moim ulubionym jest ten z zawartością masła kakaowego, które zapewnia kosmetykowi właściwości nawilżające, ale i kuszący, słodki zapach. Już po pierwszym użyciu balsamu Ziaja problem suchych ust widocznie ustępuje.

A jacy są wasi ulubieńcy w pielęgnacji ust? :)

www.topobzor.info/nomu-s20/

ぶちこめ☆ハイキック!