Data publikacji:

Niskie libido. Co zrobić, gdy jedno z partnerów nie ma ochoty na seks?

Autor: Marcin Szewczyk

Stres, obowiązki, codzienne bieganina. Pod koniec dnia niekoniecznie mamy ochotę na miłosne igraszki. To zupełnie zrozumiałe, problem jednak zaczyna się, kiedy przez dłuższy czas przestajemy odczuwać potrzebę intymnych zbliżeń, a przez nasze niskie libido zaczyna cierpieć partner lub partnerka.

Jak każda dziedzina, również nasze życie seksualne wymaga rozmów i kompromisów. Jeśli więc zaczyna ci doskwierać długotrwała seksualna abstynencja, spróbuj porozmawiać ze swoim partnerem, aby ustalić, co jest źródłem problemów. Nie zakładaj od razu najgorszego. To, że nie twoja druga połowa nie chce uprawiać z tobą seksu, nie musi wcale oznaczać, że już cię nie kocha albo że stałeś/stałaś się dla niej nieatrakcyjny. Nasza seksualność jest bardzo krucha i wiele czynników może mieć na nią negatywny wpływ. Może twój partner lub partnerka wstydzi się kilku dodatkowych kilogramów? Może ciążą nad wami jakieś nierozwiązane problemy, konflikty, które przenosicie do sypialni? Warto na spokojnie omówić wasze niepokoje.

Seks a styl życia

Warto również przyjrzeć się swojej diecie. Ograniczmy zabójców libido takich jak cukry, nasycone tłuszcze czy alkohol (jedna lampka wina wprawi nas w dobry nastrój, a także pozwoli się nieco „odblokować”, nadmiar jednak może wywołać u pań senność, a u mężczyzn problemy z erekcją). Za afrodyzjaki, czyli potrawy uznawane za  podnoszącą naszą potencję, uchodzą m.in. seler, brokuły, banany, papaja, owoce morza, jajka, truskawki, ryby i karczochy.

Kiedy zwrócić się do specjalisty?

Kiedy spadek libido jest długotrwały, warto zrobić ogólne badanie krwi, badania hormonów (FSH, LH, prolaktyny, testosteronu, hormonów tarczycy i nadnerczy), które wykluczą ewentualne choroby. Nie bójmy się też wizyty u seksuologa.

www.exstraeconom.kiev.ua

sildenafil rezeptfrei kaufen