Data publikacji:

Odchudzanie. Jak schudnąć po Świętach?

Autor: Marcin Szewczyk

Stos prezentów, ból głowy po sylwestrowych szaleństwach i duży zapas w okolicach brzucha – oto, co zostaje nam po świątecznej labie. Aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów, nie musisz poddawać się morderczej diecie czy katować się do utraty tchu na siłowni. Wystarczy, że będziesz stosować się do kilku wskazówek.

Ruszaj się!

Kluczem do sukcesu są regularne ćwiczenia o odpowiednim stopniu intensywności. Eksperci podpowiadają, że najrozsądniej jest ćwiczyć trzy razy w tygodniu, z dniem klub dwoma przerwy. Organizm musi się bowiem zregenerować i odpocząć. Ćwiczenie określonych partii mięśni (np. brzuch, biodra czy uda) należy połączyć z treningiem aerobowym, czyli np. bieganiem lub jazdą na rowerze stacjonarnym.

Pierwszego dnia nie rzucaj się od razu na najcięższe ciężary i nie próbuj nadgonić wszystkich straconych lat. Jeśli na pierwszym treningu się przeforsujesz, na drugi dzień obudzisz się z zakwasami, a twój zapał do ćwiczenia szybko się ulotni. Zacznij spokojnie, na początku musisz przede wszystkim przyzwyczaić się do regularnego wysiłku. Później, z tygodniu na tydzień możesz zacząć stopniowo zwiększać obciążenia. Warto również zwrócić się do profesjonalnego trenera, który dobierze dla ciebie najskuteczniejszy i najzdrowszy program.

Pamiętaj o diecie!

Same ćwiczenia zdadzą się na nic, jeśli nie połączymy ich ze zdrową i zbilansowaną dietą. Nie wierz w żadne diety cud obiecujące szybką utratę kilogramów. Najczęściej wywołują dobrze znany „efekt jo-jo” - po początkowym chudnięciu osoby na diecie wracają do swojej wagi sprzed odchudzania, a często nawet zyskują kilka dodatkowych kilogramów.

Zadbaj o to, żeby twoje posiłki dostarczały organizmowi wszystkich potrzebnych mu składników. Aby prawidłowo funkcjonować, potrzebujemy wielu różnych składników - białka, cukrów, tłuszczy, witamin oraz innych mikroelementów. Zaplanuj pięć posiłków w ciągu dnia -  śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację i staraj się nie podjadać między posiłkami. Pij też dużo wody – jest ona nie tylko niezbędna do właściwego trawienia oraz przemiany materii, ale również redukuje uczucie łaknienia.

Zgubienie kilku zbędnych kilogramów nie musi być drogą przez mękę. Pamiętaj o powyższych wskazówkach, a dodatkowych świątecznych centymetrów pozbędziesz się bezboleśnie.

www.steroid-pharm.com

https://steroid.in.ua

http://cialis-viagra.com.ua